ДЕБЮТНОМУ АЛЬБОМУ RADIOHEAD ВИПОВНИЛОСЯ 23 РОКИ

22 лютого подарувало нам дебютний альбом Radiohead «Pablo Honey».  З нагоди цієї знаменної події в музичному світі згадуємо історію цієї легендарної платівки.

Radiohead – британська рок-група з Оксфордшира, чий склад не змінювався з моменту заснування групи. Діти познайомилися у приватній школі для хлопчиків і в 1986 році, на чолі з Томом Йорком, зібрали колектив On A Friday. Перші кілька років група лише репетирувала, іноді даючи слабенькі концерти, однак разом із закінченням школи до групи потихеньку почала приходити популярність, майстерність та пропозиції від звукозаписних лейблів. Так наприкінці 1991 року On A Friday придбали контракт з "EMI".

Стара назва було нудною і сухою, тому відразу після підписання контракту On A Friday перетворилися на Radiohead, виявивши ідею для нової назви з пісні своїх улюблених Talking Heads. Для початку Radiohead записали свій перший EP, що отримав назву «Drill». Однак він не приніс групі великого успіху і слави. Зокрема, критики залишили його без уваги, однак група не поспішала падати духом. Через кілька місяців світ побачив повноцінний дебютний альбом «Pablo Honey», а завдяки синглу «Creep» преса нарешті звернула увагу на Radiohead. Хоча відгуки про них так і залишилися неоднозначними, завдяки цьому альбому на групу нарешті звернули увагу.

Назва альбому являє собою алюзію на телефонний розіграш американського пранк-угруповання Jerky Boys: «Pablo, Honey?Please, Honey, come down to Florida!».

«Pablo Honey» був записаний за кілька тижнів, але він став воістину золотим. «Creep», відразу після випуску альбому, піднялася на 71-у сходинку в британському чарті, зайнявши в наслідку сьоме місце.

Мелодійні композиції «Creep», «Stop Whispering», «Prove Yourself», «Lurgee», «Thinking About You», «Blow Out» на платівці знаходяться поряд з важкими «Anyone Can Play Guitar», «How Do You?», «Ripcord». Розмірені гітарні партії інколи переходять в істинно металеве звучання.

Це було справжнє одкровення Radiohead, початок їх шляху до світової слави.

А поки хлопці з Radiohead  записують новий альбом, ви можете відвідати безліч концертів у цьому році. Квитки на найкращі події на сайті  kasa.in.ua.