Кейко Мацуї

Кейко Мацуї

Кейко Мацуї – японська піаністка та композитор, яка виконує музику в стилі нью-ейдж і джаз. Сама Кейко, стиль в якому працює, називає “легким сучасним джазом, на межі з поп-музикою”.

Ім'я Кейко Мацуї широко відоме в джазовому світі ще з середини 1980-х. Грі на піаніно вона почала вчитися ще в 5 років (на заняття її відвела мама-вчитель традиційних японських танців), а вже в школі – самостійно писати музику. Згодом Кейко вступила до школи при Музичному фонді “Yamaha”.

Коли їй виповнилося 17 років, компанія “Yamaha” уклала з нею контракт як з офіційною виконавицею для студійних проектів. А в 1985-му вже вийшов її перший сольний альбом “A Drop of Water”, який продавався в США немислимими тиражами. З тих пір у неї вийшло близько 20 альбомів, які займають перші позиції в чартах сучасного джазу.

Мацуї володарка численних премій і нагород. Вона отримала “Oasis Awards” як найкраща джазова виконавиця в 1999 і 2000 роках. А в 2001 році альбом Мацуї “Deep Blue” посів перше місце в “Top Billboard” як кращий сучасний джазовий альбом і протримався там протягом трьох тижнів.