НАЙМОДНІШІ ЖІНКИ-КЛІПМЕЙКЕРИ УКРАЇНИ

Ми з задоволенням дивимось відеороботи улюблених музикантів, але часто забуваємо про тих, хто залишається за кадром і створює зовсім іншу реальність. Сьогодні поговоримо про кращих жінок-кліпмейкерів нашої країни, які і брутального рок-музиканта приструнять, і гламурну поп-співачку задобрять.

КАТЯ ЦАРИК

Колись Катя Царик була єдиною жінкою-кліпмейкером в українському шоу-бізнесі. День у день вона доводила, що режисура – не виключно чоловіча справа, з кожною новою роботою вона завойовувала все більше довіри та авторитету. Сьогодні продуктивності і професіоналізму Каті позаздрить будь-який чоловік, адже її тендітні плечі витримують колосальні навантаження.

Сходження Царик до вершин починалось зі знятого в 12 років відео, через п’ять років вона вже працювала на «1+1», а в 28 створила продакшн, з яким працюють топові артисти країни. На її рахунку близько 350 кліпів, в тому числі для Ані Лорак, Віри Брежнєвої, Філіпа Кіркорова, Григорія Лєпса, Саті Казанової, Джамали, Гайтани, гурту «С.К.А.Й», а також інші не менш успішні проекти. У її відеографії чільне місце посідає документальний фільм про Людмилу Гурченко.

ТАНЯ МУІНЬО

Якщо описати всю діяльність Тані Муіньо одним словом, то слід обрати новомодне поняття «мультітаскер». Дизайнер, стиліст, фотограф і режисер – і це далеко не всі іпостасі Тані. Муіньо зняла кілька кліпів для Рождена, Єви Бушміної і Дмитра Монатіка. Найсвіжіша робота – співпраця з Аланом Бадоєвим та Максом Барських над новим арт-проектом, який буде представлений цієї осені.

Муіньо надає перевагу чорно-білим картинкам із драматичним конфліктом, тому її роботи скоріше схожі на міні-фільми, прикладом чому служать кліпи Єви Бушміної «Нельзя поменять» та Рождена «Правда». Та все ж найбільше переглядів на YouTube набирають динамічні кліпи, де постійно змінюються локації, герої, настрої. Наприклад, всім добре відомі відео MONATIK на пісні «Кружит» і «Выходной» знімала Таня Муіньо.

ГАННА КОПИЛОВА

Той факт, що Ганна Копилова за освітою  мистецтвознавець і журналіст, пояснює її пристрасть до колекціонування живопису, успішну кар’єру у видавництві «Основа» та режисерський талант. Копилова оточила себе мистецтвом з усіх сторін і намагається реалізувати себе у різних сферах, озброївшись всіма своїми здібностями.

Як кліпмейкер Ганна Копилова дебютувала з відео «Это все», яке вона зняла для O. Torvald. Тепер  вона легко втілює свої найсміливіші ідеї і частіше за все працює з невеликим бюджетом. Естетика її робіт орієнтована на мінімалізм, чуттєвість, камерність, повсякденну красу. Це ми і спостерігаємо у кліпах модних музикантів, з якими працювала Копилова: вона зняла провокативне відео «Горя чуть слышно» для Pianoбой, а також «Шлях додому» для Джамали.

 

Квитки на найкращі події на нашому сайті: https://kasa.in.ua/