Національний балет Грузії Сухішвілі

Національний балет Грузії Сухішвілі

Національний балет Грузії Сухішвілі був заснований подружжям Іліко Сухішвілі та Ніно Рамішвілі у 1945 році. У 2015 році колектив відсвяткував 70-річчя. Протягом усього періоду балетом керували нащадки династії Сухішвілі, завдяки чому й збереглися традиції та хореографія, що відрізняють автентичний стиль танцю відомого грузинського балету.

Із самого початку колектив складався із 35-ти танцюристів. Перші концерти пройшли у рідній Грузії, і після успіху колектив почав їздити до Росії. Починаючи з 1948 року, балет виїжджає до Європи і далі за кордон, і так розпочинається їх світова слава. У Сполучених Штатах їх навіть визнали найкращим шоу на Бродвеї. У 1967 році балет знов здобув першість, цього разу як народний колектив, що виступив на сцені La Scala в Італії. Так балет народного танцю із Грузії підкорив світ.

На сьогодні у складі колективу понад 500 танцюристів. Вони постійно гастролюють по всьому світу і за 70 років відвідали з концертами більше 90 країн. За часів створення балет неодноразово змінювався, як і поступово змінювався репертуар, але автентичність, колорит та основні ознаки лишились незмінними. Одна з особливостей балету — власний оркестр, під музику якого і розгортається вся історія Грузії на сцені.

Програма концертів балету дуже насичена, триває близько двох годин і включає в себе майже всі різновиди танцю та культурні особливості різних регіонів Грузії. Насамперед постановки відрізняються складністю хореографії та сценічних елементів, масовістю та яскравим колоритом. Критики та глядачі характеризують танці Сухішвілі як надзвичайно емоційні.