Тінь Сонця

Тінь Сонця

“ТІНЬ СОНЦЯ” – київський рок-гурт, що грає “козацький рок” (heavy-folk). 

Гурт заснували двоюрідні брати Сергій та Олексій Василюки у 1999 році. Всеукраїнську славу гурт здобув з піснею “Козаки” (в народі “Їхали козаки”), під яку виходить на ринг боксер Олександр Усик. Ця ж пісня стала музичною візитівкою Національної збірної України з футболу на “ЄВРО-2016”. 

Сучасний склад гурту: Сергій Василюк (вокал, бас-гітара, акустична гітара), Антон Которович (гітара, вокал), Андрій Карманович (гітара), Сергій Гавара (бас), Олег Слободян (бандура, вокал), Володимир Хаврук (ударні).  

Без перебільшень можна сказати, що “Тінь Сонця” є одним з найбільш концертуючих рок-гуртів України. В активі “Тінь Сонця”: виступи практично на всіх великих українських фестивалях (“Захід-фест”, “Woodstock Ukraine”, “Файне Місто”, “Kiev Beer Feast”, “Рок-Січ”, “Respublika”, “Трипільське Коло”, “Бандерштат” та ін.), регулярні турне містами України з сольними концертами, виступи на масштабних святкових дійствах (відкриття матчів збірної та центральних матчів Чемпіонату України з футболу, День Незалежності та ін.), концерти в зоні АТО, а також участь у благодійних акціях, спрямованих на підтримку бійців та потерпілих у зоні бойових дій.

Дискографія гурту “Тінь Сонця” налічує 8 повноформатних альбомів: “Святість віри” (2002), “Над Диким полем” (2005), “За межею” (2005), “Полум'яна Рута” (2007), “Танець Серця” (2011), “Грім в ковальні Бога” (2014), “Буремний Край” (2016), “Зачарований Світ” (2018).

Саунд команди варіюється від доволі легкого фолк-року до потужного симфо-металу із залученням скрипки, віолончелі, клавішних та подекуди третьої гітари. “Тінь Сонця” – єдиний рок-колектив, в якому на рівні з гітарами звучить бандура.