ТНМК

TNMK

Гурт ТНМК: історія легенди українського хіп-хопу

ТНМК (Танок на майдані Конґо) — легендарний український хіп-хоп гурт, історія якого налічує три десятиліття. В арсеналі музикантів сім студійних альбомів, понад сорок відеокліпів, участь у найбільших фестивалях та десятки нагород престижних музичних премій.

Назва Танок на майдані Конґо виникла не випадково. Площа Конґо в Новому Орлеані вважається меккою хіп-хоп культури. Після тривалих музичних експериментів топонім багато в чому визначив стиль та манеру виконання колективу, зробивши хлопців мегапопулярним в Україні та за її межами.

Період становлення

Праобразом нинішнього гурту став вокально-інструментальний ансамбль «Новые дома», який у 1989 році створили Олександр Сидоренко та Костянтин Жуйков. Хлопці обрали назву на честь харківського мікрорайону, в якому розпочався їхній творчий шлях. Музиканти пробували себе в різних стилях: ф'южн, джаз-рок, реп, хіп-хоп.

Протягом семи років склад бенду неодноразово змінювався. У 1993-му до Фоззі приєдналися гітарист Ярослав Верьовкін, Олександр Зенькович, клавішник Едуард Приступа. У 1996-му в проект прийшов Олег Михайлюта. Після цього було прийнято рішення про перейменування на ТНМК.

Доля артистів залишалася невизначеною недовго. У 1997-му в Харкові пройшов фестиваль «Червона рута», який змінив життя хіп-хоперів. Тріумф забезпечив хіт «Зроби мені хіп-хоп». Пізніше пісня увійшла до однойменного студійного альбому, записаного для лейбла Nova Records.

Вихід на велику сцену

У 1999 та 2000 роках хлопці успішно виступають на «Таврійських іграх» та заслужено перемагають у категорії «альтернативи». У 2001-му світ побачив другий студійник «Нєформат». Композиції йшли всупереч сучасній поп-музиці, яка переважала на всіх радіостанціях. Звідси така гучна назва платівки.

Гурт багато гастролює по Україні, Росії, Польщі. У 2003-му виходить альбом «ReФорматЦія», в 2004-му — «Пожежі міста Вавілон». З огляду на зростаючу популярність бенду, телеканал Enter знімає документальний фільм про історію ТНМК, який називається «ШоПопалоШоу».

Визнання та мегапопулярність

У 2005-му на телеекрани виходить кліп Віа Гри за участю ТНМК на пісню «Нет ничего хуже». Композиція стає дуже популярною, її пускають у ротацію більшість радіостанцій та музичних каналів. Трохи пізніше колектив вривається в ефір з хітом «Гранули», який також займає вершини хіт-парадів.

Далі хіп-хопери випускають студійник «Сила», який названо «золотим» альбомом року. У 2006-му колектив став тріумфатором ShowbizAward, здобувши перемогу в категорії Hip-Hop and R&B.

Самореалізація та нові проекти

Десятиліття колективу збігається з появою нових проектів у життя музикантів. Олександр Сидоренко захоплюється написанням книг та сценаріїв. Паралельно веде українську версію шоу «The Amazing Race» на телеканалі «1+1». Олег Михайлюта більше часу проводить у звукозаписувальній студії, озвучує головного героя «Піратів Карибського моря», веде музичну програму на телебаченні.

2007 рік ознаменувався записом саундрека до презентації України та Польщі на Євро 2012. П'ятий студійний альбом «С.П.А.М.» записаний лише у 2010-му. Тоді ж хлопці презентували грандіозний виступ на сцені Crystal Hall.

Під час Євро 2012 хіп-хопери запалювали в фан-зонах по всій країні. Роком пізніше збулася заповітна мрія Олега Михайлюти — організувати виступ із оркестром «Слобожанський». У 2014-му виходить альбом «Дзеркало», головним мотивом якого стає боротьба за свободу.

2016-го Фагот випускає відеороботу «Мантра», а Фоззі завершує книжку «Сопровождающие лица». У 2017-му на премії Yuna музикантів нагороджують «За особливі досягнення». У 2018-му гурт завершує роботу над міні-альбомом із лаконічною назвою «7».

Восени 2018-го виходить кліп на пісню Фагота «Янголи», який номінується на La Jolla International Film Festival та London Fashion Film Festival. У 2019-му світ побачила відеоробота «Мій демон», що продовжує ідею протистояння хорошого і поганого начал.

У січні 2020-го ТНМК представить програму «Теплий акустичний різдвяний вертеп». Музичні виступи з елементами вертепу заплановані в кількох містах України.

Історія в іменах та цифрах

На даний момент до складу гурту ТНМК входять:

  • Олег Михайлюта (Фагот) — вокал, аранжування;
  • Олександр Сидоренко (Фоззі) — вокал, тексти;
  • Костянтин Жуйков (Котя) — бас;
  • Ярослав Верьовкін (Ярік) — гітара;
  • Віктор Корженко (Вітольд) — барабани;
  • Олександр Шиманський — фортепіано, труба;
  • Андрій Чудля (Andrew) — DJ.

За час свого існування гурт випустив сім студійних альбомів:

  • «Зроби мені хіп-хоп» (1998);
  • «Нєформат» (2001);
  • «Пожежі міста Вавілон» (2004);
  • «Сила» (2005);
  • «С. П. А. М. »(2010);
  • «Дзеркало» (2014 року);
  • «7» (2018).

Хіти ТНМК знають напам'ять цілі покоління меломанів. Нині музиканти активно гастролюють, не збираються зупинятися на досягнутому та обіцяють ще більше хіп-хопу!