УКР

5 ПРИЧИН СХОДИТИ НА КОНЦЕРТ RED SNAPPER

10 лютого в клубі «Atlas» відіграють концерт легенди ейсід-джазу, британці Red Snapper.  Концерт присвячений 20-му Дню Народження одного з кращих альбомів групи – «PRINCE BLIMEY». kasa.in.ua називає 5 причин, які змусять Вас неодмінно відвідати цей концерт.

Легенди. Колись лондонське тріо Red Snapper було в числі флагманів передової електроніки – в одному ряду з Massive Attack, Moloko та іншими героями тріп-хопу, даунтемпо кінця 90-х. А для вітчизняних меломанів вони і зовсім були одним з найважливіших музичних явищ, яке похитнуло тогочасні музичні смаки та тенденції.  У 90-х ці самі люди зі своїми контрабасом і ударними висунулися на галявину електронної музики, озирнулися на всі боки, і показали, як треба грати.

Жива електроніка. Електронна музика буває різною – з семплами, вертушками, синтезаторами ... Але колектив Red Snapper в цьому унікальні. Музиканти принципово грають на живих інструментах без спецефектів і електронних підкладок. Звучання групи побудовано на контрабасі, гітарі та ударних. Їх стиль можна визначити тільки умовно. Прослизає тут і funk, і drum'n'bass, і acid jazz.

20 років альбому «PRINCE BLIMEY».  Група Red Snapper утворилася в 1993 році в Лондоні. Його величність Випадок звів разом трійку музикантів – контрабасиста Алі Френда, барабанщика Річарда Тейра і гітариста Девіда Айерса. Три роки тривала робота над альбомом. У серпні 1996 група дебютувала з платівкою «Prince Bimley». Назва альбому невипадкова: Prince Bimley – прізвисько звукорежисера Джуліана Бісса.  Для запису альбому були запрошені два вокаліста: Анна Хаї і Джон Коллер, а також кларнетист, флейтист і саксофоніст Оллі Мур.

Тільки імпровізація, тільки Red Snapper. В нульові музиканти пережили розпад і возз'єднання, якось скромно відзначили 20-річчя групи і перейшли в розряд заслужених діячів британської культури. Відбулись трансформації і у складі: до бенду приєднався саксофоніст Том Челленджер. Група не стоїть на місці: після цієї тимчасової перерви музиканти повернулися до активної діяльності, у них як і раніше не буває двох однакових виступів, пристрасть до імпровізації як була важливою складовою «лайвів» Red Snapper, так і залишилася. Тож, сміливо стверджуємо, що в «Atlas» музика британців почине штовхати по венах не кров, а чисту енергію.

Любов до України. Ця четвірка неодноразово давала блискучі концерти в рамках Koktebel Jazz Festival, каталась з аншлагами містами України. А тепер вони знову повертаються, щоб відзначити з нами знаменну дату та поділитись кращими музичними здобутками. Кожен концерт Red Snapper в Україні – це не тільки зізнання в любові глядачу, а й нашій культурі, звичаям і традиціям. Навзаєм українська публіка палко зустрічає джаз-бенд, тому вони і почуваються у нас «як вдома». Red Snapper – чиста гіпнотична магія, музика для тих, хто звик уходити за межі реальності та знаходити себе у кристалічних звуках джазу.

Квитки на концерт Red Snapper в Києві: kasa.in.ua/red-snapper-kyiv