УКР

7 ВІЧНИХ ХІТІВ ФРЕНКА СІНАТРИ В ЙОГО ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Френк Сінатра – це Нью Йорк, різдвяний настрій, 9 премій «Греммі», два «Золотих глобуси», «Оскар», найкрасивіші жінки світу, еталон стилю і музичного смаку. 12 грудня легенді американської культури виповнюється 101 рік.  Kasa.in.ua ностальгує, тому пропонує переслухати улюблені композиції, які завжди зігрівають душу, особливо взимку.

Let It Snow! (1945 рік)

Це одна з найпопулярніших різдвяних пісень у всьому світу. У святкові дні вона звучить звідусіль: ресторани, кав’ярні, магазини, радіо, телебачення наповнюються цими чарівними звуками, даруючи новорічний настрій. А народилась вона завдяки старанням її авторів – поета Семмі Канома і композитора Жюля Стайна. Написали її, до речі, у спекотний липневий день 1945.

Вперше пісню виконав американський автор і виконавець, відомий в 40-50-х роках, Воен Монро. Після цього «Let It Snow» переспівали з два десятка зірок. Однак асоціюють її саме з Френком Сінатрою. Цікаво, що саме «Let It Snow» стала 25-мільйонної композицією, яка була продана через магазин Apple.

Fly Me to the Moon (1954 рік)

Знакова в усіх планах пісня «Fly Me to the Moon» увійшла в «джазовий стандарт» і вважається сьогодні однією з найбільш часто виконуваних. Автором став  талановитий композитор Барт Ховард. Вперше вона була виконала Феліцією Сандерс  під акомпанемент самого композитора у клубі «Блакитний Ангел» в Манхеттені. Тоді вона ще мала іменувалася «In Other Words», однак  невдовзі з’явилась «народна» назва «Fly Me to the Moon» (її перший рядок).

Як ви вже здогадались, суперпопулярною вона стала, коли її переспівав Френк Сінатра. Композицію також виконували знамениті співачки Елла Фіцжеральд і Ненсі Вілсон. Дайана Кролл заспівала її в честь 40-річчя від дня висадки Нейла Армстронга на Місяць.

Moon River (1961 рік)

«Moon River» Генрі Манчіні на слова Джонні Мерсера була написана в 1961 році спеціально для Одрі Хепберн у фільмі «Сніданок у Тіффані». Композиція отримала премію «Оскар» за кращу пісню до фільму і премію «Греммі» за кращий запис року. Її потім виконували багато відомих артистів, в тому числі Сінатра.

Strangers in the Night (1966 рік)

Цей атмосферний хіт написав Берт Кемпферт, який прославився як німецький композитор, аранжувальник і керівник естрадного оркестру, популярного в 60-і роки. Спочатку «Strangers in the Night» записали як частину саундтрека до фільму «A Man Could Get Killed», що вийшов у 1965 році, але у виконанні Сінатри пісня підкорила всі радіостанції і стала хітом №1.  

Вже у травні 1966 року Сінатра випустив однойменний альбом, який здобув статус платинового (в США було продано понад мільйон його копій). Саме цю платівку відмітили двома преміями «Греммі».

Something stupid (1967 рік)

Автор пісні цієї простої і милою пісні – співак і композитор Карсон Спаркс, в 1966 році він записав її в дуеті з дружиною. Роком пізніше «Something stupid», разом з дочкою Ненсі, виконав Сінатра. Серед безлічі каверів, які були зроблені на цю пісню, найбільше запам'ятався яскравий дует Роббі Вільямса та Ніколь Кідман, записаний в 2001 році.

My Way (1968 рік)

Не всі знають, що знаменитий хіт, який протягом довгого часу лідирував в музичних чартах США і Великобританії – версія французької пісні, написаної в 1967 році відомим артистом Клодом Франсуа. В оригіналі вона називається «Comme d'habitude». До варіанту, який виконав Сінатра, слова написав американо-канадський автор і виконавець Пол Анка, який, в свою чергу, зробив переклад віршів середньовічного поета Франсуа Війона. Це пісня про людину, яка майже пройшла свій життєвий шлях і пройшла його достойно, залишаючись завжди вірною собі. Саме завдяки тексту «My Way» у виконанні Сінатри використовується в Великобританії на кожних сьомих похоронах: це гімн сильних духом людей, їх своєрідний «заповіт» близьким.

Існує безліч кавер-версій цієї композицій. В свій час її переспівали  Елвіс Преслі, Том Джонс, Мірей Матьє, Sex Pistols, Роббі Вільямс, Il Divo та багато інших.

New York, New York, 1979 год

Прем'єра славнозвісної пісні відбулася 21 червня 1977 року, коли на екрани вийшов фільм геніального режисера Мартіна Скорсезе «Нью-Йорк, Нью-Йорк» – в картині її виконала Лайза Мінеллі. Композитор Джон Кандьор і поет Фред Ебб розповіли, що пісня була «написана в гніві», так як Роберт Де Ніро, який знявся у фільмі, попросив переписати її і зробити «сильнішою». Це обурило авторів, але вони зробили так, як просив актор.

Фільм Скорсезе великого успіху не отримав, але заголовній пісні до нього судилося стати легендарною. Вона отримала «друге дихання» в 1979 році, коли її виконав Сінатра. Він змінив в тексті кілька слів і придумав нове аранжування. Композиція увійшла в його альбом «Trilogy: Past Present Future» і назавжди прив'язалась з його ім'ям.

14 грудня в Жовтневому Палаці відбудеться неймовірний концерт «Sinatra. White Christmas», де прозвучать всі новорічні композиції Френка Сінатри «Let It Snow», «Jingle Bells», «White Christmas», «Santa Claus Is Coming To Town», «Silent Night, Holy Night» у виконанні  оркестру LeoBand.

Квитки: https://kasa.in.ua/index.php/sinatra-white-christmas-kyiv