УКР

Концерт Everything Everything, як життєва вправа для всіх нас

2015-й добігає кінця. Концертне життя Києва після декількох заворушень теж вирішило знайти місце потихіше, щоб підготуватися до наступного року.

Але це б було несправедливо, якщо б концертний сезон цього року не пішов від глядачів без поклону і не на найвищій ноті.

Everything Everything дісталося, мабуть, найголовніша роль в цьому сезоні. Закрити його так, щоб ніхто не жалівся, що вийшло не гучно чи не круто.

В двох словах - хлопці своє завдання виконали на "відмінно".

Якщо брати ширше, то концерт Everything Everything - це як двохгодинна проповідь. Але вона не стосується релігії чи чогось, що б змушувало звертатись до потойбічних сил.

Everything Everything скоріш проповідують про наболіле. Про соціальну нерівність, про тероризм, насильство, черезмірну захопливість інтернетом тощо.

Всі 17 пісень сет-листу були посвячені цьому, але про справжній сенс слів мало хто здогадувався.

Починали хлопці з "To The Blade" - посвяти Алану Хенінгу, громадянину Британії, який помер від рук членів ІДІЛ.

І з того моменту все й закрутилося. Гурт почав, як-то кажуть, рубити правду-матку. Пісня "Blast Doors" - про людей, які зійшли з розуму та не уявляють своє життя без мережі та Фейсубку, "Regret" - про погану звичку бути під впливом релігіозного культру, "Get To Heaven" - про ад, який вже скоро буде панувати на поверхні нашої Землі.

Останній альбом під назвою "Get To Heaven" - це, як кажуть самі музиканти, сучасна та жахлива Бібля, яка повна вад, пороків та відчайдушності. Але разом з цим у цих піснях є надія на світло. Невеличка, але є. І це дуже важливо, тому що Everything Everything не з тих музикантів, які одразу ведуть у пекло та не дають можливості повернутися назад.

Вони з тих хлопців, які хочуть показати як правильно треба жити у цьому світі та як з ним комунікувати без зайвих проблем. Але усі їх пісні - з попередженням. Чи то "Cough Cough", яка радить не слухати великі корпорації. Чи то "Photoshop Handsome" яка радить бути собою, а не якоюсь куклою, яку створюють за допомогою різноманітних програм.

І таких пісень багато - про нас, про вас, про людей, які роблять цей світ то світлішим, то темнішим. Фронтмен Джонатан Хіггз співає широким фальцетом. Інші члени групи підспівують та виробляють зі своїх інструментів вогонь, що має просвітити розум людей, які загубили себе.

Але це не можна назвати якимось релігіозним культом. Те, що роблять Everything Everything - це як попередження, як натяк, як щось таке, що повинно змусити змінити себе для того, щоб цей світ жив якомога краще. Це робиться через веселі мотиви та легку музику, яка насправді несе в собі велике навантаження. Ти танцюєш, ти чуеш, ти можеш ловити кайф, але із цим ти отримуєш невеличке попередження на все своє життя цілком.

З одного боку - його дуже важко побачити неозброєним оком. З іншого боку - музика Everything Everything - це те світло, як треба нашому людові для того, щоб була можливість рухатися далі. І ці хлопці показали киянам, що з такою творчістю та культурою можна звернути не тільки гори.

Photo by Олександр Глущенко.