УКР

ЛЮДИНА, ЯКА ВПАЛА НА ЗЕМЛЮ: В ПАМ’ЯТЬ ПРО ДЕВІДА БОУЇ

8 січня Боуї відзначив свій 69-й день народження, випустивши новий студійний альбом «Blackstar». Страшно подумати, що ще кілька днів тому ми вітали Девіда Боуї з Днем народження, соціальні мережі майоріли поздоровленнями та захопленими відгуками на нову роботу музиканта.  А сьогодні весь світ у скорботі: Девід Боуї помер у віці 69 років.

Володар унікального голосу, майстер перевтілень,  ікона стилю і непередбачуваний артист, він визначив стилі, напрямки і репертуар для багатьох груп і виконавців. Світ запам’ятав його як великого експериментатора: фолк-рокер дисидент, глем-рокер, пропагандист білого фанку, арт-рокер, активіст театрального індастріал-року. В будь-якому стилі, в будь-якому образі Боуї завжди залишався неперевершеним.

Девід Боуї народився 8 січня 1947 року в лондонському районі Брікстон на південному березі Темзи. У середній школі Боуї почув кілька пісень The Platters, Fats Domino, Елвіса Преслі та Літла Річарда і твердо вирішив стати музикантом. Протягом 2 років він навчився грати на бас-гітарі та фортепіано.

У 15 років Боуї почав виступати зі шкільним ансамблем на корпоративах і весіллях. Через два роки заради продовження музичної кар'єри він кинув технічний коледж, куди пішов за вимогою батьків.

Девід Боуї отримав широку популярність на початку 1970-х років завдяки своїм музичним експериментам, зокрема пісні «Space Oddity», випущеної в 1969 році. У 1975-му він досяг великого успіху у США з синглом «Fame», написаним разом з Джоном Ленноном. Боуї також співпрацював з Queen - у співавторстві з групою він представив трек «Under Pressure», що потрапив на верхівку британських і американських чартів. У 1990-х і 2000-х роках він продовжував активно експериментувати в музичних жанрах, граючи в стилях соул, індастріал, AOR і джангл. У 2002 році Боуї зайняв 29-е місце в списку «100 найкращих британців» за версією каналу «Бі-бі-сі».

Також він постійно удосконалював свою виконавську майстерність і пізнавав нові інструменти. Боуї є найяскравішим прикладом мультиінструменталіста. Музикант освоїв гру на гітарі, фортепіано, губній гармошці, віброфони, ударних і перкусії. Примітно, що Боуї - лівша, однак грав на гітарі як правша.

Девід Боуї активно знімався в кіно. Найвідоміші фільми з його участю - «Людина, яка впала на землю», «Артур і мініпути», «Остання спокуса Христа», «Зразковий самець» і «Престиж». За роль в картині «Людина, яка впала на Землю» він отримав премію «Сатурн».

Шість його альбомів входять до списку «500 найкращих альбомів усіх часів» за версією журналу Rolling Stone. Телеканал VH1 поставив Боуї на 7-е місце в списку «100 найвеличніших артистів всіх часів». Всього Боуї має близько 20 музичних нагород, серед яких Grammy і American Music Awards, а також низка призів за акторську гру в голлівудських фільмах.