Театральна афіша 2019 | Квитки на спектакль | KASA.IN.UA
УКР

Драма та комедія: яку виставу відвідати

Підібрати цікаву виставу, дізнатися про новинки у репертуарі театрів твого міста та придбати квитки онлайн у театр ти можеш на нашому сайті kasa.in.ua.

Афіша кращих театрів України. Вистави у Києві, Львові, Дніпрі та інших містах.

Про пiдбiрку

Все те, що почуває наша душа у вигляді невиразних неясних відчуттів, 
театр подає нам в гучних словах і яскравих образах, сила яких вражає нас.

 Йоганн-Фрідріх Шиллер

Відвідування театру - яскрава, часто незабутня подія. І створити цю подію у своєму житті може кожен - достатньо лише купити квиток. Але придбання квитків може перетворити свято театру в зіткнення з рядом труднощів. 

Як обрати виставу і не схибити? 

Найчастіше вистави вибирають спонтанно, навмання або за рекомендацією знайомих, чиї смаки можуть не збігатися з вашими. Ви витрачаєте гроші на квиток, ніколи точно не знаючи, що отримаєте натомість. Тим часом спектакль, який вам шалено сподобається, завжди десь поруч. Як його знайти? Просто дотримуйтесь інструкції.

Крок 1. Сміх чи сльози?

Обираючи виставу, насамперед варто запитати себе: я хочу подивитися щось комедійне і посміятись, чи серйозне для роздумів? Кажуть, театр - це відображення людського життя, в якому актор віддзеркалює того, хто в нього вдивляється.

Крок 2. Любов з першого погляду: афіша вистави 

У багатьох випадках афіші цілком достатньо, щоб визначитися, чи варто взагалі замислюватися про покупку квитка на виставу. Якщо на афіші відомий актор, грою якого ви захоплюєтесь, то квиток точно варто брати!

Крок 3. Відгуки театральних експертів 

Звичайно, перед тим, як відправитися за квитками, корисно почитати рецензії експертів - театральних критиків і оглядачів. Часто посилання на тексти про спектаклі доступні на сайті театру або на офіційних сторінках у соцмережах. Правда, критики теж люди - зі своїми власними пристрастями і уявленнями про прекрасне. Тому краще порівняти кілька точок зору. Але якщо часу на лонгріди немає, можна переглянути відгуки глядачів.

Крок 4. Сучасні тенденції вітчизняного театру

Актуальні спектаклі краще вибирати не за театрами, а за режисерами, адже театр зараз - це швидше майданчик, ніж показник якості. Для ознаймолення прочитайте інформацію провідних українських режисерів сучасності. Персоналій, за якими варто стежити, чимало.

Крок 5. Коли квитки вже придбані

До перегляду вистави варто підготуватися. У виставі сюжет важливий, але те, як саме його покажуть - важливіше. Режисер може закрутити все так, що, якщо ви не зорієнтуєтесь у подіях та героях заздалегідь, то легко зібʼєтеся з пантелику й не оціните мистецький погляд чи нову інтерпретацію. Тому до перегляду вистави корисно ознайомитись із коротким викладом її сюжету. А якщо йдете на оперу — це навіть обов’язково. Короткий сюжет опери називається лібрето і зазвичай є в програмках до вистави. Його зручніше буде загуглити й перечитати заздалегідь

Обираємо місця при покупці квитків у театр

Отож, коли ви визначились із виставою, не менш важливо обрати хороші місця у залі.  Кажуть, хороший театрал знає, які вистави дивитися, досвідчений - з якого місця будь-яка вистава здаватиметься геніальною. Більшість театральних  майданчиків мають традиційну схему залу, яка ділиться на кілька зон: партер, амфітеатр, бельетаж, балкон і ложа. 

Партер - це зона залу для глядачів, розташована найближче до сцени. Обираючи місця в партері, варто звернути увагу, що місця в першому ряді коштуватимуть дорожче, хоча далеко не у кожному театрі видимість тут краща. Вважається, що кращі місця - у восьмому ряді, де під час репетицій сидить режисер.

Амфітеатр - глядацька зона за партером, розділена з ним проходом і, як правило. підноситься над партером невеликими уступами. У перших рядах амфітеатру глядач отримує чудовий огляд, чутність і можливість одночасно бачити всю дію.

Бельетаж - ярус вище партеру над амфітеатром. Над бельетажем знаходиться балкон. Із віддалених місць на балконі і бельетажі не вдасться побачити сцену в деталях. Однак, ці місця ідеально підходять для прослуховування опер, оперет і мюзиклів.

Ложі - своєрідні VIP-зали, розташовані по боках партеру, позаду нього і на ярусах (на рівні бельетажу). Традиційно, представники вищого світу перебували саме тут, але не стільки, щоб подивитися виставу, а щоб показати себе. Досі ці місця залишаються найдорожчими і найменш зручними, тому що сцену видно не повністю, і здебільшого спектакль доводиться дивитися впівоберта.

В сучасних театрах вже частіше зустрічається нова схема залу - “блекбокс” або зал-трансформер. Режисер, виходячи зі своєї задумки, може як завгодно розташувати тут стільці. Найчастіше перший ряд виявляється на одному рівні з акторами і глядач потрапляє в простір вистави. Щоб не помилитися з видимістю, краще брати квитки в центрі залу, на старий добрий “режисерський” ряд.

І найголовніше - не забувайте про біноклі. Якщо доля подарувала вам квиток на балкон або на високі яруси, то вони врятують ваш театральний вечір!