НАД КИЄВОМ ЗIЙШЛА ЛУНА

26.05.2017

Ажіотаж навколо нової української поп-зірки Христини Бардаш, відомої як Луна, відчувається ще на підході до клубу «Roof». Черга тягнеться з другого поверху і триває аж до восьмого. За день до концерту організатори оголошують солдаут, що свідчить про небувалий успіх проекту, за яким тягнеться шлейф естради 90-х, меланхолійності та легкої еротики.

«В городе модников я такая пьяная. Я такая странная», — теплим травневим вечором натовп людей на даху в центрі Києва співає пісню виконавиці, яка ще рік тому була відома лише у вузьких колах. У серпні 2015 року Христина Бардаш виклала на YouTube чорно-білий кліп «Луна», а через пару місяців – відео «Осінь», зняте в VHS-стилістиці. І ось сотні розпарених киян, вивчили прості тексти з цих кліпів від першого до останнього рядка.

Серед присутніх – дизайнери, музиканти, журналісти топових глянців, дівчата з блискітками на обличчі та сльозами на очах (їх більшість). Енiгматична Луна зі своєю простою та доступною чуттєвістю стала неформальним мером цього «города модников».

На сцені разом зі співачкою чотири музиканти – клавішні, ударні, бас і гітара. За візуальну частину відповідає гіпнотичний відеоряд, ефектно вписаний у півколо, – картинка вийшла вражаюча. Сама Христина «в образі»: одягнена у відверту сукню томно рухається в такт своїм пісням, кидає зі сцени наївні фрази, кокетує зі слухачем.

Фани підспівують не тільки хітам з дебютного альбому «Маг-ни-ты», але і не популярним речам з ЕР «Грустный дэнс». Попри те, що неодноразово пропадає звук, натовп зустрічає треки з великим азартом. Непросто пояснити цей специфічний космос, але саме завдяки йому концерт і вдався: танці на «Бутылочке» і «Лютиках», емоційний вибух на нових композиціях «За край» і «Пули», тягучий атмосферний фінал «Трагический пляж».

Луна зіткана з протиріч, але зіткана в цілому симпатично. При відсутності видатних вокальних даних, інфантильності, сирості звучання, їй вдалось зайняти певну нішу в українському шоу-бізнесі і звернути на себе увагу поза межами країни. Можливо, справа у грамотному продакшені: концерт в потрібному місці в потрібний час на хвилі підвищеного попиту на пострадянську ностальгію, цікава особистість, вивірена недосконалість, знайомі до болю мелодії. Луна – це історія насамперед про стиль і свободу самовираження, а вже потім про музику.

На сайті kasa.in.ua на Вас чекають квитки на найкращі події: https://kasa.in.ua/