ЄГОР ГРУШИН: «ГОЛОВНЕ НЕ ЗАБУТИ СВОЄ ПЕРШОЧЕРГОВЕ ПОКЛИКАННЯ – ПИСАТИ ЩИРУ МУЗИКУ»

06.03.2017

Львів’янин Єгор Грушин – талановитий музикант, композитор і великий ентузіаст. Він вважається один із найперспективніших піаністів-неокласиків України. Його музика навряд чи буде доречна в шумних приміщеннях і компаніях – скоріше, це звуки тиші і самотності, які заповнюють порожнечу. Це не абстрактні страждання або композиції про нещасну любов, а цілком конкретні пейзажі, символи, почуття, які розкривають людську природу.

Цієї весни музикант презентував нову концертну програму «Solo Piano». kasa.in.ua поговорила з Єгором Грушиним у розпал туру.

– Зараз спостерігаються позитивні тенденції в сучасній українській музиці. Кріпнуть електронна музика, фолк, інді. Чи відбуваються якісь зміни в інструментальній музиці? Чи зріс попит?

Попит зріс однозначно. Про це каже кількість людей, яка приходить на наші концерти, кількість прослуховувань наших треків. З кожним новим туром наша аудиторія збільшується приблизно на 30-40% в порівнянні з попереднім.

– Наша країна на даному етапі відкрита до новацій та експериментів. Чи не значить це, що потрібно подавати класику відповідно до вимог часу та аудиторії?

Головне не забути своє першочергове покликання – писати щиру музику. Сучасна класика значно простіша для сприйняття людиною. Зрозуміти її та полюбити можуть значно більше людей.

У класичних музикантів існує своя тусовка? З ким Ви спілкуєтеся поза сценою?

Я не вважаю себе класичним музикантом. У мене значно більше друзів та знайомих в сфері рок-музики. Треба розрізняти класику та неокласику. Часом мої композиції з класикою пов’язує лиш те, що я виконую їх на фортепіано. Я спілкуюсь з деякими неокласиками з інших країн - Італії, Польщі, Канади, у нас є кілька людей в Україні, з якими ми час від часу підтримуємо зв’язок та ділимось своїми напрацюваннями. Але як такої - неокласичної тусовки в Україні поки немає. Але ми це поступово виправимо.

Хто із великих музикантів найближчий Вам емоційно і духовно?

Людовіко Ейнауді, Метью Белламі.

Чи відвідуєте Ви концерти? Ваше останнє музичне відкриття?

Намагаюсь уникати концертів.

Ви є автором саундтреків до декількох українських фільмів. Якби Вам запропонували написати музику до будь-якого фільму, який би Ви обрали?

Якщо говорити про фільми, які вже вийшли. Певно до "Темного Лицаря". Мені й досі замало того саундтреку, що написав до цього фільму Ханс Зіммер.  

Ви пишете музику, виступаєте, у Вас є власне концертне агентство.  Як все встигаєте? Зараз дуже популярним є тайм-менеджмент. Чи є у Вас якісь прийоми, які роблять Вас продуктивнішим?

Від справ концертного агентства я відійшов, зараз не маю натхнення цим займатись. Мій прийом дуже простий - робити те, що тобі зараз подобається, на що є бажання, можливості і сили. Зараз у мене як раз період, коли мені хочеться займатись тільки музикою.

Як змінилась Ваша музика за 5 років творчості?

Стала серйознішою. Але і досі залишається емоційною та чесною.

1 березня Ви презентували новий сингл "Carpathians" та кліп на нього. Як народилась ця композиція?

Як завжди – не очікувано. Я сумував за Карпатами, Пів року не мав фізичної можливості поїхати туди. Потім коли у грудні написав трек, зрозумів, що він асоціюється у мене саме з Карпатами.

Розкажіть чим цікава нова програма «Solo Piano». Що очікувати?

Я буду один перед людьми. Всі емоції, які я передам на цьому концерті будуть лише моїми, зі мною на сцені не буде музикантів. Це значно складніший концерт для мене в плані емоцій. Зіграю кілька нових творів.  

Чи плануєте ви концерти за кордоном?

Почнемо 6-го травня з концерту у Вроцлаві. А там буде видно.

 

На сайті kasa.in.ua на Вас чекають квитки на найкращі події: https://kasa.in.ua/