РУС

50 РОКІВ АЛЬБОМУ THE ROLLING STONES «BETWEEN THE BUTTONS»

20 січня  1967 року група The Rolling Stones «Between The Buttons» – один із найкращих альбомів у своїй дискографії.  Сьогодні легендарній платівці виповнилось 50 років! Ми не могли залишити поза увагою таку знаменну подію у світі музики і традиційно підготували для Вас цікаві факти про цю роботу.

1.Назва альбому – це те, над чим найдовше гадають музиканти, та ще довше – їх фани. «Between The Buttons» – не виняток. Здається, що все досить прозоро, але і тут існують різні теорії. Ось одна з них: найвірогідніше, що музиканти просто перефразовували ідіому «on the button», назвавши свій альбом «Between The Buttons» (між кнопками/ґудзиками), маючи на увазі  неосяжний проміжок часу, який не вкладається ні в які часові рамки. Якщо попередній номерний альбом RS називався «Aftermath» (теж натяк на швидкоплинність часу). Одразу стає очевидно, що група заклопотана владою часу над усім, що відбувається на Землі.

2.Як відомо, барабанщик Чарлі Уоттс  створив дизайн деяких обкладинок ранніх релізів групи. Його навички графічного дизайнера знадобились і цього разу. Зворотній бік платівки прикрашали кумедні малюнки, які жодного серйозного повідомлення не несли. Це ще раз підкреслювало їх імідж крутих хлопців, від яких можна очікувати що завгодно, крім красивих, але брехливих слів.

3. П’ятий лонгплей вийшов на рідкість цілісним, хоча і не передбачав ніякої особливої ​​концепції. Хоч це і був час експериментів з важким блюзом та іншими психоделічними речами, The Rolling Stones раптом відійшли від звичного брудного звучання і записали щось більш чисте, розумне та гармонійне.

4.Менеджер The Rolling Stones Ендрю Луг Олдем назвав цю платівку «найбільш британською» в історії групи. Кращими моментами тут є мелодійне піаніно в «Ruby Tuesday», прекрасна «She Smiled Sweetly» і натхненна творчістю Чака Беррі «Miss Amanda Jones».

5. Пісня «Ruby Tuesday» присвячена одній із найвідоміших groupies (англ. «фанатка») –  Лінді Кіт, яка свого часу крутила романи з  Кітом Річардсом, Брайаном Джонсом, Брайаном Чендлером і Джимі Хендріксом. Історію її взаємовідносин з Кітом Річардсом не можна назвати щасливою. Вони познайомилися чи то в  1963, чи то в 1964 році і зустрічалися до тих пір, поки Лінда у 1966 році не кинула Кіта заради Джимі Хендрікса, в якому вона розпізнала майбутню мега-зірку. Річардс дуже важко сприйняв їх розрив. Він навіть намагався повернути Лінду, для чого поїхав до її батька і розповів йому про погану компанію, з якою зв'язалася його дочка. Але все виявилося марним, і разом вони вже ніколи не були.

6.Ще один цікавий факт про «Ruby Tuesday» . У рейтингу 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу «Rolling Stone» ця композиція займає 310-е місце. Кавери на «Ruby Tuesday» записали Nazareth, Джуліан Леннон, Род Стюарт, Scorpions та інші.

7. «Back Street Girl» була написана Міком Джаггером. Тема пісні  перегукується з фільмом 1932 року «Back Street», в якому головну роль зіграла зірка Голлівуду  Айрін Данн .  У 1967 році кавер-версія пісні вийшла на альбомі «Inside Out» американського співака Боббі Дарина. Також її записали кантрі-панк-група Social Distortion на своєму альбомі 1988 року «Prison Bound» і альт-кантрі-група Golden Smog на своєму дебютному міні-альбомі 1992 року «On Golden Smog».

8. По-своєму смішна частина платівки – пісня «Cool, Calm & Collected» вносить в альбом прекрасну атмосферу дотепності. Це якась заводна самопародія RS. Фірмовий стиль розбавляє недбалий регтайм-фортепіано, звуки банджо і гармоніки.