РУС

DON’T CLOSE YOUR EYES: BASTILLE ВІДІГРАЛИ КОНЦЕРТ У КИЄВІ

Слухати британський інді-поп в навушниках – це стиль. Слухати британський інді-поп наживо – це емоції, маса знімків і пам'ять про прекрасне. Київська публіка увірвала шматочок цього щастя 28 лютого в клубі «Stereo Plaza» на концерті групи Bastille.

Розігрівав публіку молодий та кучерявий Метт Віллс. Він виконав свої авторські пісні під гітару. І навіть, якщо люди вперше почули цього виконавця, це не завадило їм похитуватись в такт і просто насолоджуватись його симпатичною музикою.

Цитата «But we’re talking about the most brilliant mind this world’s ever seen!» просигналізувала, що ось-ось все почнеться. Ден Сміт і його команда вийшла на сцену з годинним запізненням. З першого слова «Send Them Off!» натовп охопила ейфорія, яка не полишала зал весь вечір.

Bastille не привезли із собою велике шоу, яке підготували спеціально для «Wild World Tour». Обійшлись великою кількістю світла і бекграундом із назвою групи. Проте музиканти прихопили із собою символ дружби. Це скульптура двох хлопців, яких всадили поряд на балконі. Вони супроводжують групу в турах, на фестивалях і навіть на телевізійних шоу.

Група грає досить шаблонний інді-поп, без вивихів і експериментів у звучанні. Вони класно розбавляють плейлисти, але великими порціями їх музика може наскучити. Слухати Bastille наживо – інша справа. Британці беруть своєю атмосферністю. Вони показували фанам свої фішки і ті швиденько підхоплювали: тут і ритмічні рухи, і оплески в такт, і ліхтарики, і символічні трикутники.

До того ж Ден Сміт – прекрасний шоумен. Він топив публіку в печалі, але не менш віртуозно змушував рвати легені на приспівах. Він без упину скакав, танцював, жартував, заводив глядачів. Музикант пішов у натовп на «Flows», красиву баладу «Two Evils» заспівав на балконі в оточенні фанів, майже без акценту говорив українською і просто іскрив від енергії.

Кульмінацією вечора однозначно стала пісня «Of The Night». За командою Сміта публіка присідала на підлогу, а потім вистрибувала на приспіві. В такі моменти присутніх проймав бунтарський дух вічно молодої столиці Великобританії, втіленням якого являються Bastille.

У стінах «Stereo Plaza» прозвучали стадіонні епіки «Laura Palmer», «Things We Lost in the Fire», «Ikarus», «Pompeii» з дебютника «Bad Blood», а також хіти «Warmth», «Lethargy», «Fake It», «Good Grief»  з недавнього «Wild World».  

Bastille повні метафор і яскравих образів, інтимних одкровень, біблійних драм і політичних питань. Вони співали про молодість і для молодості. Вони говорили про дикий світ, темні часи і дефекти суспільства, при чому робили це легко і невимушено.

Лондонці розтопили серця киянам в останній день зими. Bastille нагадали про те, наскільки приємно бути частиною юрби, яка на одній хвилі вривається у ніч, радується, кайфує від життя і насолоджується миттю.