РУС

Mustread кожного меломана

Навряд чи є така людина, день якої минає без музики. Щонайменше одну пісню в день слухає кожен. А справжній меломан навіть не знає, де знаходиться кнопка off в програвачеві. Та не забуваємо, що дізнатись про обожнюваних нами співаків та музикантів можна не лише з їх пісень, а з тисяч книг, присвячених їм. Частенько й самі музиканти беруться за перо і створюють шедеври.

Тож, спеціально для тебе, ми зробили підбірку «Топ 4 mustread-книг меломана»:

1. «Scar Tissue», Anthony Kiedis

Ентоні Кідіс описує перші дні одного з найбільш легендарних гуртів, які здобули масовий успіх: Red Hot Chili Peppers. На сторінках книги ми дізнаємось про їх підйом з хардкор-сцени фанку 80-х років на масштабні концертні сцени під час всесвітніх гастролів, в той час як Кідіс бореться зі своєю схильністю до надмірної та ризикової поведінки. «Scar Tissue» - один з найкращих мемуарів музиканта, який повинен прочитати кожен шанувальник, тому що Кідіс дуже чесний у своїй боротьбі, а його книга - американська гірка божевілля. Він є однією з найбільш провокаційних фігур року за останні кілька десятиліть, що робить цю книгу обов'язковою для читання шанувальниками рок-н-ролу.

2. «Freddie Mercury: An Intimate Memoir by the Man who Knew Him Best», Peter Freestone

Протягом усього життя Фредді Мерк’юрі охоче говорив про свої музичні плани, але ніколи - про особисте життя. Він став знаменитим у 1970-ті, а дійсно популярним - в 1980-ті, коли ритуал зоряного камінг-ауту, який вітають фанати і правозахисні організації, тільки вироблявся. Для Мерк’юрі, який виходив від стегна в облягаючих лосинах, бісексуальність була секретом Полішинеля. Але так вийшло, що це стало відомо всім, тільки коли він вже був важко (як виявилося пізніше - смертельно) хворий. Після смерті Мерк’юрі з'явилася величезна кількість книг про його музику, життя і любов. Одна з них «Mercury and me» - так називалися мемуари Джима Хаттона, якого звинувачували в передчасній смерті музиканта. Більш об'ємну і складну картину життя такої вельми закритої людини як Мерк’юрі можна знайти в книзі Пітера Фрістоуна, який довгі роки невидимим зусиллям підтримував корабель «Мерк’юрі» на плаву.

3. «Nirvana: the true story», Everett True

Курт Кобейн відноситься до числа музикантів, про яких не бреше навіть найпримітивніша реклама: всі чудові епітети відносяться до нього без залишку. Його біографія була оточена величезною кількістю міфів, до яких він і сам доклав руку, прагнучи заповнити білі плями в житті вразливого підлітка з провінційного Абердіна - майбутнього голосу покоління і однієї з найскандальніших зірок в історії рок-музики. Еверетт Тру згадує дуже показовий епізод: «Курт любив створювати міфи про самого себе. Це було частиною його чарівності. Я згадую, як кілька разів в моїй присутності Курту дзвонив Майкл Азерраду, автор його біографії; тоді Курт кликав нас з Кортні і просив придумати якісь історії. Курт перебільшував окремі відомості про своє дитинство, ігнорував інші, а то й відверто брехав». Кобейну присвячено безліч біографій, але Тру написав про нього не тільки як журналіст, а й як свідок його життя, який брав участь в декількох турах Nirvana і непогано вивчив предмет свого дослідження.

4. «No Woman No Cry: My Life with Bob Marley», Rita Marley

Боб Марлі – безумовний король реггі, людина-легенда. Рита Марлі була не лише його дружиною і матір'ю чотирьох дітей, але й його однодумницею та співавтором. Їй виповнилося вісімнадцять, а йому - двадцять один, коли вони вперше зустрілися в Тренчтауні, одному з гетто ямайської столиці. Рита пройшла рука об руку з Бобом через вогонь найманих вбивць, воду заморських турне і мідні труби всесвітньої слави. Вони розділили любов і розлуки, труднощі безгрошів'я, щастя спільної творчості і небезпеки, що підстерігають знаменитостей на кожному кроці. Багато років Рита виступала на одній сцені з Бобом Марлі, її бек-вокал звучить у більшості класичних альбомів його групи «The Wailers». Їх спільне життя не було ідеальним, але Рита завжди залишалася тією жінкою, до якої Боб повертався за підтримкою і життєвою силою, за теплом родинного вогнища; жінкою, чий будинок він вважав своїм будинком. На її руках він помер від раку у віці тридцяти п'яти років. В наші дні Рита - хранителька спадщини Боба Марлі, вона не з чуток знайома з бідністю, расизмом і корупцією, які стояли на шляху Боба до сердець людей, і невтомно працює над тим, щоб його музика знаходила все нових і нових слухачів. «No Woman No Cry: Моє життя з Бобом Марлі» - детальна і змістовна біографія знаменитого музиканта і в той же час людяна і життєстверджуюча історія шлюбу, який витримав не один шторм.