РУС

ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО РОБЕРТА СМІТА?

Колись він казав, що він зовсім не хотів ставати знаменитим, а  хотів лише писати найвеличнішу музику всіх часів, і йому зовсім не потрібно було, щоб хтось знав, хто він такий.

А сьогодні ця людина – ікона пост-панку, засновник і беззмінний фронтмен легендарних The Cure, геніальний музикант і дивовижна особистість.  21 квітня світ вітає Роберта Сміта з Днем народження. Пропонуємо вам згадати нетривіальні моменти його біографії.

  • Роберт народився в Блекпулі, Північно-Західна Англія, і був третім із чотирьох дітей в сім'ї. Батько Роберта, Джеймс Олександр, був співаком, а мати, Рита Мері, грала на фортепіано.

  • Перші уроки гітари Роберт отримав в сім років від свого брата Річарда, проте в тому віці хлопчик ще не замислювався про гітару всерйоз. У дев'ять років Роберт став брати уроки класичної гітари, але такі заняття були для нього нудні. У 13-14 років (за словами самого Сміта), він став серйозно цікавитися рок-музикою, і лише тоді, нарешті, по-справжньому взявся за гітару.

  • 23 січня 1976 Роберт і троє його однокласників по загальноосвітній школі  Св. Вілфріда почали спільні музичні репетиції. Щочетверга вони збиралися в холі церкви Св. Едварда і грали кавер-версії пісень Девіда Боуї, Джимі Хендрікса й Алекса Харві. Через кілька місяців колектив став писати власний музичний матеріал і отримав назву Malice.

  • У січні 1977 го група Malice змінила назву на Easy Cure і проіснувала два роки. Така назва була вибрано по пісні, написаної барабанщиком групи, Лоуренсом Толхерстом. Саме в Easy Cure почалася кар'єра Роберта як співака. Цікаво, що сам Сміт говорив про вокалістів його гурту: «Коли ми починали, граючи в барах, я не співав ... Я був п'яним ритм-гітаристом, який писав всі ці дивні пісні. Ми змінили близько п'яти різних вокалістів – всі вони були страшенно не приносять користі. Все закінчувалося тим, що я кожен раз думав «я б міг краще» ... я ненавидів свій голос, але я ненавидів його не сильніше, ніж будь-чию чужий ...».

  • За словами Роберта, найбільший вплив на його ранню сонграйтерську кар'єру мали ранні Beatles і Джимі Хендрікс. У більш пізньому періоді творчості це були The Sex Pistols, The Stranglers, Елвіс Костелло, The Buzzcocks та Siouxsie and the Banshees

  • Під час роботи над альбомом «Disintegration» (1988-89), The Cure отримали пропозицію Тіма Бертона про написання саундтрека для фільму «Едвард Руки-ножиці». На той момент Сміт поняття не мав, хто такий Бертон, і відмовився від роботи

  • А тепер інформація для тих, хто не уявляє свого життя без коміксів. Ніл Гейман, сценарист коміксів «Пісочна людина», писав головного героя наполовину з себе і наполовину –  із Роберта Сміта. Крім того, в коміксах «Ворон» Джеймс О'бар використовував тексти Роберта Сміта і Іена Кертіса (Joy Division).

  • Ну і цікавинка, після якої стрепенуться всі дівчата. Знаєте, якою помадою користується Сміт? Раніше у фаворитах була Mary Quant, але останнім часом віддає перевагу легендарному відтінку Ruby Woo від М.А.С.

На сайті kasa.in.ua на Вас чекають квитки на найкрутіші події країни. Заходьте: http://kasa.in.ua/