УКР

9 ФАКТІВ ПРО ОСТАННІЙ АЛЬБОМ THE BEATLES

Історія «ліверпульської четвірки»  розписана майже погодинно. Існує безліч книжок і біографій, присвячених епосі The Beatles, в яких прослідковуються життя і кар'єра музикантів практично з дня їх народження. Але дійсно знаменних дат, відзначених червоним у календарі бітломанів не так-то й багато. Однією з таких дат є 8 травня – в цей день у 1970 році в Англії вийшов 13-й студійний альбом The Beatles «Let It Be», який завершив офіційну дискографію та історію групи. Kasa.in.ua розповідає 9 фактів про цей прощальний  подарунок для шанувальників чудовою четвірки.

1. Платівка «Let It Be» народилася з нереалізованого проекту «Get Back», задуманого Полом Маккартні як повернення групи до витоків. Так як альбом складається із записів початку 1969, багато хто вважає, що останнім альбомом The Beatles повинен вважатися «Abbey Road».

2. Цікаво, що альбом «Let It Be» вийшов вже після розколу колективу, хоча і вважається останнім «прижиттєвим» виданням The Beatles.  До 1969 року двоє учасників The Beatles, Джордж Харрісон і Джон Леннон, вже запустили сольні проекти. У колективі почали виникати фінансові труднощі, які не допомогла вирішити навіть зміна менеджера групи, а процес розпаду невблаганно тривав. У такій обстановці і записували  «Let It Be».

3.17 квітня, менш ніж за місяць до релізу платівки «Let It Be», Маккартні випустив власний сольний альбом «McCartney» і дав пресі інтерв'ю, в якому розповів про розпад колективу. Шанувальників шокувала ця новина, адже про те, що відбувалося всередині групи, на той момент знали тільки самі музиканти.

4. Для платівки «Let It Be» розпад The Beatles став найкращою рекламою. Альбом очолив британський чарт, американський Billboard Hot 200 і хіт-паради багатьох інших країн. Він розійшовся величезним тиражем і був включений в список 500 кращих альбомів усіх часів за версією читачів Rolling Stone. У 2012 році журнал Rolling Stone перемістив «Let It» Be з 86-го місця на 392-ий рядок в списку.

5. 20 травня 1970-го, через два тижні після релізу, на екранах з’явився документальний фільм «Let It Be» про життя легендарної четвірки. Прикрість у тому, що на прем'єру не прийшов жоден з його героїв. Та це не завадило стрічці у 1971 році  отримати «Оскар» за кращий запис пісні до фільму.

6. Після розпаду The Beatles преса та фани були в агонії. Ніхто не міг повірити, що епоха The Beatles закінчилась так несподівано. Тема можливого возз'єднання колективу була топовою, адже  екс-бітли іноді записували спільні треки і виступали разом, але групу вони так і не відродили.

7. З Ленноном під час запису альбому постійно була Йоко Оно, чия присутність лише посилювала і без того напружену атмосферу в студії. Більше того, саме їй закидають те, що вона стала однією з головних причин розпаду групи.

8. Критика зустріла альбом не надто прихильно. Те, що «бітли вже не ті» майоріло не в одній рецензії. До того ж, сумбурне звучання стало помітним ще з попереднього альбому. Невдоволеним роботою залишився і Маккартні. Зокрема, він виступав проти Філа Спектора, який працював над аранжуваннями. Леннон, навпаки, захищав продюсера, стверджуючи, що Філ зміг створити щось вартісне з «партії погано записаного лайна».

8. Пісню «Let It Be» написав Пол Маккартні, хоча офіційно її автором вважається Джон Леннон. Ідея пісні прийшла до Пола уві сні, в якому він побачив свою покійну матір Марію, яка давно померла від раку. Це сталося в дуже складний для нього період, коли він дуже переживав через погіршення взаємин в групі, і саме поява матері уві сні підбадьорила його.

9.Пісня «Get Back» була першим синглом з альбому «Let It Be». Але під час запису і мікшування альбому виявилося, що альбомна версія сильно відрізняється від синглу. Пізніше матеріал був виданий і нова альбомна версія стала більш схожою на легендарний концертний виступ групи на даху студії «Еббі Роуд». У США сингл «Get back» вийшов 5 травня. Пісня з'явилася в американських чартах і через два тижні вийшла на перше місце, зберігши цю позицію на п'ять тижнів.