УКР

10 ЛЕГЕНДАРНИХ ПІСЕНЬ БОБА ДІЛАНА

24 травня 1941 народився культовий американський співак, музикант, поет, художник і кіноактор Роберт Аллен Циммерман, більш відомий широкій публіці як Боб Ділан. За даними опитування журналу Rolling Stone, Ділан є другою за значимістю фігурою в історії рок-музики після The Beatles. Сьогодні кasa.in.ua пропонує вашій увазі підбірку кращих пісень цього феноменального музиканта.

1. «Blowing In The Wind» (з альбому «The Freewheelin' Bob Dylan», 1963)

У 1960-і роки пісня стала гімном руху за громадянські права жителів Америки, оскільки в ній говорилося про війну і мир, свободу і щастя. Приспів пісні ( «Відповідь, мій друг, витає в повітрі») був охарактеризований музикознавцями, як «неоднозначний». Існує кілька версій цієї пісні у виконанні таких музиканти, як Марлен Дітріх, Елвіс Преслі, Дюк Еллінгтон, Ніл Янг, Стіві Уандер, групи Peter, Paul and Mary і The Hollies.

 

2. «The Times They Are a-Changin'» (з альбому «The Times They Are a-Changin'», 1964)

За спогадами Ділана, написання пісні було цілеспрямованою спробою створити гімн змінам, що відбуваються в світі в середині шістдесятих. «Я хотів написати велику пісню з короткими і лаконічними віршами, які взаємодіють один з одним гіпнотичним чином. Рух за цивільні права і рух народної музики були мені дуже близькі якийсь час», –  згадував він в одному з інтерв'ю. Менш ніж через місяць після запису пісні в Далласі був убитий президент США Джон Кеннеді.

 

3. «Mr. Tambourine Man» (з альбому «Bringing It All Back Home», 1965)

Ця знаменита композиція Боба Ділана аж ніяк не випадково двічі включена в список найкращих пісень усіх часів за версією Rolling Stone. «Mr. Tambourine Man» стала першою дуже популярною фолк-роковою піснею, тому можна стверджувати, що вона зіграла ключову роль в становленні і розвитку жанру. Крім того, вона запам'яталася як перший хіт групи The Byrds. Боб Ділан почав складати «Mr. Tambourine Man» в лютому 1964 року, коли подорожував по США в компанії друзів. Сталося це, коли вони поверталися з карнавалу Марді-Гра. Кажуть, приятелі завчасно розіслали в поштові відділення, що знаходилися на їхньому шляху, посилки з марихуаною, щоб їм в дорозі не доводилося займатися пошуками «трави». У березні він повернувся в Нью-Йорк і закінчив пісню.

4. «Like a Rolling Stone» (з альбому «Highway 61 Revisited», 1965)

«"Rolling Stone" – найкраща пісня, яку я написав», – сказав Боб Ділан в 1966 році. Через багато років читачі майже однойменного журналу погодилися з автором і визнали її найкращим музичним треком всіх часів. Можна скільки завгодно сперечатися з приводу об'єктивності їх вибору, але не можна заперечувати, що творіння великого Ділана колосальний вплинуло на розвиток рок-н-ролу.

 

5. «All Along The Watchtower» (з альбому «John Wesley Harding», 1967)

Незважаючи на те, що «All Along The Watchtower» виконувалася багатьма артистами, найвідоміша її кавер-версія була записана Джимі Хендріксом для альбому «Electric Ladyland» (1968). Ділан позитивно відгукувався про роботу гітариста, і під час концертних виступів надавав перевагу виконувати пісню саме в його стилі.

6. «Knocking On Heaven's Door» (з синглу «Knocking On Heaven's Door – Turkey Chase», 1973)

У 1973 році Ділан дебютував в кіно, зігравши у фільмі «Пет Герретт і Біллі Кід» і написавши для нього гімн «Knocking On Heaven's Door». Пісня увійшла в золотий фонд рок-музики і згодом виконувалася багатьма артистами, в тому числі Бобом Марлі, Роджером Уотерсом, групами U2 і Guns N 'Roses.

7. «Desolation Row» (з альбому «Highway 61 Revisited», 1965)

Заключний трек альбому «Highway 61 Revisited», виділяється серед інших тривалістю (більше 11 хвилин) і сюрреалістичним текстом. Журнал Rolling Stone поставив композицію на 185 місце в чарті 500 найкращих пісень усіх часів.

8. «Hurricane» (з альбому «Desire», 1976)

20 квітня 2014 року пішов з життя колишній боксер Рубін «Ураган» Картер. Він цілком міг стати чемпіоном світу, але провів майже два десятиліття у в'язниці за потрійне вбивство, яке, швидше за все, не здійснював. Про його життя було знято художній фільм «Ураган» з Дензелом Вашингтоном в головній ролі. Але світ звернув пильну увагу на справу спортсмена після того, як Боб Ділан присвятив йому пісню «Hurricane».Написана Діланом у співавторстві з Жаком Леві і є протестом проти тюремного ув'язнення Картера. Музикант звертає увагу слухачів на факти расизму, які зіграли не останню роль у не справедливому судовому процесі.

9. «Just Like a Woman» (з альбому «Blonde on Blonde», 1966)

Пронизливу баладу з епохального подвійного альбому «Blonde on Blonde», виконували такі артисти, як Ніна Сімон, Вен Моррісон, Джефф Баклі і група Manfred Mann's Earth Band.

10. «Never Let Me Go»

Основним виконавцем пісень Ділана в шістдесяті роки була його наречена Джоан Баез, значна частина репертуару якої в той час належала його перу. Незважаючи на певну розбіжність у прагненнях музикантів, співпраця Ділана і Баез продовжилося і в сімдесятих.

Нагадаємо, що на нашому сайті Ви можете знайти квитки на яскраві події вашого міста: http://kasa.in.ua