УКР

20 РОКІВ ТОМУ ВІДБУВСЯ РЕЛІЗ АЛЬБОМУ DEPECHE MODE «ULTRA»

Сьогодні є прекрасна нагода переслухати один з найкращих альбомів Depeche Mode «Ultra». Платівці, яка стала революційною в творчій історії гурту, виповнилось 20 років. kasa.in.ua  зібрала 9 цікавих фактів про реліз.

1. «Ultra» визрівала за досить суперечливих обставин. Влітку 1994 року Depeche Mode закінчили 14-місячний виснажливий тур на підтримку альбому «Songs of Faith and Devotion». В той час у групі був повний безлад: Гаану було не до музики, адже він сидів на наркотиках і подумував розпускати музикантів. Алан Уайлдер 1 червня 1995, в свій день народження, оголосив, що йде з Depeche Mode через наростаючу невдоволеність стосунками в групі і її роботою.

2. По суті, в рядах Depeche Mode залишалась лише одна людина, яка не здалась. Це був Мартін Гор. Завдяки йому Гаан зумів видертися з алкогольно-наркотичного пекла і повернутися до повноцінного життя, а група – закінчити запис повноцінного альбому (а не EP, як передбачалося раніше). Він фактично сам переконав Енді Флетчера і Девіда Гаана спробувати записати щось нове.

3. Під час перших сесій вокаліст не міг витягнути жодної ноти. Єдиною піснею, до якої Гаану вдалося тоді записати вокал, була «Sister of Night».

4.Офіційно музиканти працювали втрьох, проте до запису «Ultra» доклали зусилля 20 сесійних музикантів. Такою була ціна уходу Алана Уайлдера, який міг би самостійно впоратися з усією роботою.

5. Все те, що відбувалося з Depeche Mode останні роки, метафорично відобразилось у кліпі «Barrel of a Gun» – першому синглі з «Ultra». Режисером відео, зйомки якого проходили у Марокко, був Антон Корбайн.

6. На підтримку «Ultra» група провела лише два концерти: один в Лондоні, інший в Лос-Анжелесі. На кожному було зіграно по 5 пісень. Що стосується повноцінного гастрольного туру Depeche Mode, то він відбувся в 1998 році. Тоді вийшла платівка «The Singles 86-98» – збірка кращих пісень, які вийшли у групи з 1986 по 1998 рік. Під час цього туру обкатали і деякі композиції з «Ultra».

7. В альбом увійшли дві інструменталки: «Uselink» і «Jazz Thieves» – невеликі, але виділені як окремі треки, а не приєднані до інших, як це було на інших альбомах.

8. Ще одна особливість – вперше за 11 років у Depeche Mode синглом вийшла пісня, виконана Мартіном Гором. У 1986 році це була «A Question of Lust», в 1997 р – «Home». У кліпі на неї Дейв Гаан нарештi з'явився в більш звичному для багатьох фанатів образі – з короткою стрижкою. Кліп на «Home» зняв Стівен Грін, а не Антон Корбайн.

9. Альбом став «золотим» у багатьох країнах, досяг першого місця в Великобританії і п'ятого в США. Його сумарний наклад в перший рік продажів перевищив 4 мільйони копій.

Depeche Mode виступлять у Києві 19 липня 2017 року на НСК «Олімпійський».

Квитки: https://kasa.in.ua/index.php/depeche-mode-kyiv