УКР

5 НАЙГУЧНІШИХ ДЕБЮТІВ 2016 РОКУ

Цей рік для української музики був досить неоднозначним, про що свідчить величезна кількість млявих релізів, зроблених за західним шаблоном. Не обійшлось і без ветеранів шоубізу, які з року в рік випускають одноманітні альбоми, що звучать наче одна єдина пісня. На щастя, поряд із ними ми спостерігали з’яву самобутніх музикантів, які плідно працювали на якісний саунд із характером. У нашій статті ми зібрали 5 найкрутіших новачків, які в 2016 році освіжили українське звучання.

её

Група её зухвало відкрила двері в український шоубіз ногою і почала диктувати свою естетику, яка йде врозріз з напарфумленою попсою. её – це колоритний дует Каті Офліян і Ігоря Бірюченка. В минулому – це учасники інді-поп колективу deliKate, який припинив своє існування, натомість породив один з найоригінальніших проектів української сцени з новою музикою, концепцією, стилем. Катя пише сміливі, феміністські, хуліганські тексти і музику, Ігор – зводить все це і робить аранжування.  Нещодавно до них приєднався третій музикант – бас-гітарист Захар Борисенко.  Група её бере своїм сируватим звучанням, брутальністю та екстравагантністю.  

Вперше её про себе заявили кліпом на пісню «Хавьер», що представляє собою  цікавий відеоряд з безліччю прихованих символів і незвичайним антуражем. На днях её презентували нову пісню за мотивами поеми Тараса Шевченка «Катерина». «Yarmarka, party, rock!» – так звучить сучасна інтерпретація твору. В цьому році команда обзавелась і дебютним міні-альбомом «Фрідом».

 

CONSTANTINE

Багатообіцяючий виконавець із західним музичним мисленням і неймовірно сильним вокалом. Constantine, відомий раніше як учасник шоу «Голос країни-6» Костянтин Дмитрієв, став першим підопічним лейблу Івана Дорна «Masterskaya». Наставник покладає на молодого артиста великі надії, адже бачить у ньому колосальний потенціал.

Костя зазвичай працює у парі з електронщиком Cape Cod. Нещодавно музикант презентував перший сингл «Дороги» та кліп на нього. Зараз Constantine працює над своїм дебютним альбомом. Однозначно, скоро про нього говоритимуть всі.

 

ДУЕТ YUKO

Слідом за гучною презентацією Constantine, лейбл Івана Дорна «Masterskaya» представляє новий багатообіцяючий проект – дует Yuko. Доля звела Юлію Юріну та Стаса Корольова на сцені «Голосу країни», де їх наставником і тренером був Іван Дорн. До цього проекту Стас Корольов грав у донецькій групі Widiwava, був учасником «Голосу країни»,  намагався робити сольну кар’єру, навіть встиг попрацювати з LAYAH.

Дебютний сингл «Хороша» – це зовсім нове прочитання народних пісень. Можна сміливо сказати, що такого ми ще не чули, навіть враховуючи досвід ONUKA і ДахаБраха. В цьому треку музиканти використовували тексти двох старих народних весільних пісень – «А в Кієвi-городочках» і «Ой, куди ж ви, голубочки ...». Колектив визначає свій жанр як folktronica. «Голос вокалістки Юлі звучить дзвінко і автентично. Разом з винахідливими аранжуваннями це справляє гарантований вау-ефект. Дивно. Сміливо. Свіжо», – нахвалює підопічних команда Masterskaya.

ГРИБИ

Гриби однозначно стали найгучнішим дебютом 2016 року. Продюсер Юрій Бардаш за підтримки двох маловідоміх реперів 4atty и «Симптом НЖН», а такоже відеоблогера кореспондент Райдужного Створив Гриби и записавши перше відео ще влітку. Артисти в кліпах віглядають як люди, з Якими не хочеться стікатіся Вночі. Минуло лишь півроку, а проект ставши Головною музичною темою країни, а сама група превратилась в найбільш багатообіцяючого новачка в репі СНД. Про цей проект та їх перший альбом у цьому році не писав тільки лінивий. Вони прикували увагу журналістів, колег по цеху, простих слухачів. Без всяких сумнівів реліз з 9 пісень не залишив байдужим нікого. До речі, саме «Дом на колессах. Ч.1» стала найпопулярнішим музичним записом в соціальній мережі ВКонтакті.

Музика Грибів – простенькі хаус-наспіви, які своїм змістом смахують на суцільний стьоб. Ритмічні несерйозні речитативи після прослуховування западають у голову надовго. Тут немає текстів про реальних пацанів, правду кварталів, бідного репера, продажну дівку та розбите серце. Гриби просто закликають зробити голосніше і піднімати руки вище.

 

ЛУНА

Проект існує вже два роки, проте заговорили про Луну тільки в 2016-му: від українського глянцю до американського «Vogue», який вперше звернув увагу на українську музику. Свій дебютний альбом «Магніти» Христина Бардаш  записувала протягом двох років. Хоча більшість речей співачка робить самостійно, але за цей час вона знайшла однодумців, які допомогли їй знайти свій звук.  «Магніти» звучать як живий запис хітів 90-х, з поправкою на те, що зараз на дворі все-таки 2016 рік. Луна характеризує свій музичний стиль як «душевний поп» – в ньому мрійливі настрої, душевні тексти, ностальгія за 90-ми і нульовим.

Проект має свою особливу естетику, яка навіяна пострадянською модою і музикою, і виглядає це все зовсім не старомодно, а навпаки – революційно. Це стосується і кліпів Луни: більшість із них зняті на телефон чи маленьку камеру. Чиста імпровізація, яка протистоїть комерції та масовості.