УКР

81 РІК З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЕЛВІСА ПРЕСЛІ

Буває так, що відмова батьків виконати дитячу мрію, обертається благом для всього людства. Маленькому хлопчикові з крихітного містечка штату Міссісіпі подарували гітару, тому що сім'я не могла дозволити собі велосипед. Коли хлопчик підріс, свої перші пісні він записав на студії в подарунок мамі. Так світ дізнався про Елвіса Преслі, без якого ХХ століття було б іншим. 8 січня виповнюється 81 рік з дня народження короля рок-н-ролу.

Він увірвався в музику під ритми рок-н-ролу. Нікому не відомий 18-річний каратист, далекобійник підкорив увесь світ, ставши не просто секс-символом 50-х, а великим Елвісом, королем рок-н-ролу.

Екзотична суміш балад, блюзу, рок-н-ролу,  особливої пластики і оксамитового голосу зробили його королем сцени, а  розшиті стразами і блискітками костюми та божевільний кок – мрією стиляг.

У двадцять три роки Преслі пішов в армію. Служив у США і ФРН. Знайшов свою майбутню дружину Прісциллу Бульє. Фанати чекали на його повернення. Кумир не розчарував їх. 150 альбомів – кожен у золотому, платиновому або мультиплатиновому статусі. Перші рядки в хіт-парадах. Три премії "Греммі". Його легендарний благодійний концерт в Гонолулу, збори від якого пішли в Гавайський фонд з вивчення раку, транслював майже на весь світ.

Преслі підкорив Голлівуд. Він знявся в 32 фільмах і отримав мільйонні гонорари. Через зйомки в кіно і відповідних зобов'язання в музичній біографії співака випадають цілі роки. Проте з часом Король поставив на своїй кінокар'єрі хрест і повернувся в лоно музики. На сьогодні в світі продано вже більше мільярда пластинок Елвіса, існує безліч триб'ютів і присвят королеві, кавери на його пісні робить вже не одне покоління музикантів. Одну тільки «Heartbreak Hotel», перший сингл Преслі, виконували такі артисти, як Пол Маккартні, The Doors, Led Zeppelin, Van Halen, Брюс Спрінгстін, Джон Кейл, CC Catch і багато інших. Елвіс став невід'ємною частиною американської поп-культури, яку неможливо уявити без жартів, алюзій і відсилань до творчості та іміджу Короля.

Вогонь творчості, що горів у душі Елвіса, зрештою підірвав здоров'я артиста. Король покинув цей світ, але, поки існує музика, він не зникне з наших сердець.