УКР

Різдвяний концерт капели бандуристів ім. Г.І.Майбороди

10 січня 2020 | 19:00

Про подію

Капела бандуристів імені Георгія Майбороди з Різдвяним концертом виступить у Чернівцях!

Найстаріший творчий колектив України, якому вже виповнилося сто років, 10 січня 2020 року вперше завітає зі святковим Різдвяним концертом до Чернівців.

Тернистий шлях

Історія створення колективу починається ще у далекому 1918 році. Тоді український бандурист Василь Ємець заснував «Кобзарський хор», в який входило 7 музикантів, а вже згодом – капелу, яка складалася з 12 учасників.

У 1926 році паралельно у Полтаві виникає ще одна капела бандуристів.

Через деякий час, у 1935 році задля створення зразкової капели бандуристів, обидві формації об’єднуються в «Першу зразкову капелу бандуристів Наркомосу України».

З початком війни, у 1941 році, колектив, єдиний з усіх державних, не евакуювали, її учасників відправили воювати, як наслідок, ансамбль втратив двох мистецьких керівників – Данила Піку та Миколу Опришка та артиста Олександра Булдовського.

В умовах німецької окупації в 1942-44 роках капела відновлює свою діяльність, але це вже утворюється по-суті новий колектив – Капела бандуристів імені Тараса Григоровича Шевченка.

Після закінчення війни, наприкінці 40-х років, з артистів, які залишилися живими, утворилася Державна капела бандуристів Української РСР. З формацією співпрацювали видатні співаки того часу, такі як Іван Козловський, Борис Гмиря, Діана Петриненко та інші.

Оркестровий склад капели доповнюється бандурами різних типів: бандура бас, бандура-контрабас, бандура альт, бандура прима, кобза. У 1951 році капелі було присвоєно почесне звання «заслуженої».

У 1983 році формацію нагородили званням лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, а з 1995 року колектив став носити ім’я видатного українського композитора Георгія Майбороди.

У 1997 році колектив отримав статус Національного колективу , та з того часу є Національною заслуженою капелою бандуристів України.

Приходь на концерт, щоб:

  • помилуватися унікальним виконанням колядок та щедрівок з усіх куточків України.
  • зануритися у світ інструментальної музики, як старовинної, так і сучасної, вся ця яскрава мозаїка створює цілісну картину святкування справжнього традиційного українського Різдва.
  • відчути величну енергетику виконання українських прадавніх пісень на народних інструментах.

Хочеш купити квитки?

Найшвидший спосіб придбати квитки на Різдвяний концерт Капели бандуристів імені Г.І. Майбороди 10 січня 2020 року – онлайн на нашому сайті.

Оформляй замовлення та вибирай зручний спосіб оплати та доставки:

  • оплати банківською карткою та отримай e-ticket на свій e-mail;
  • замов кур’єрську доставку або скористайся послугами «Нової пошти», сплативши вказану суму при отриманні;
  • забронюй квиток та оплати готівкою в нашій офлайн-касі.

kasa.in.ua - твій квиток у нас!
 

 

 

Рекомендуємо