УКР

Бельгійці Warhaus відіграли концерт у Києві

Вечір неділі. Під Sentrum вишукувалась черга з декількох сотень людей. Винуватець – бельгієць з міста Гента, Маартен Деволдер. Warhaus виступає в Києві вже вдруге, проте музиканта насамперед асоціюють з групою Balthazar. Тому натовп розколовся на тих, хто знайомий із творчістю сольного проекту Деволдера, і на тих, хто прийшов на концерт виключно через Balthazar.


Warhaus вийшли на сцену суто чоловічим складом. Вокалістка Сільвія Кройш, чий спокусливий голос ми чуємо у записі, не їздить з групою в тури. Концерт почався піснею «Well Well» з нової платівки «Warhaus», реліз якої запланований на 3 листопада. Далі група виконала хіти з дебютного альбому «Good Lie» та «Memory». Дивним чином слухач занурився в атмосферу джазового клубу 60-х, що пропитався віскі та сигаретним димом. Музика закралась у душу, наче захмеліла femme fatale, яка, похитуючи стегнами, пробирається поміж столами у пошуках кавалера.

Сет-лист Warhaus витриманий в меланхолійному настрої. Він став би ідеальним саундреком до похмурого нуар-фільму. У ньому немає скачків від лірики до драйву і навпаки. На зміну тягучій «Control» приходить чуттєва «Kreusch», а далі – томна «Machinery». Деволдер багато говорить, зізнається Києву в коханні, зазирає в очі фанаткам, жартує, грає на трубі, а на фінальній «Mad World» спускається у зал. Загіпнотизований глибоким баритоном Маартена Sentrum, не відпускає бельгійців без прощальної «Fall in Love With You». Після концерту група роздає автографи,  охоче спілкується за сигареткою. Концерт Warhaus – це подія з розряду «для своїх» і саме цим він прекрасний.

Взагалі, коли учасник успішного колективу створює власний проект, завжди цікаво, що штовхає музиканта до цього кроку. У випадку з Деволдером причини прозорі: коли слухаєш Balthazar на концерті, то виникає враження, що їх пісні перенасичені і двом творчим геніям  затісно в рамках одного колективу. Тим паче, що поза Balthazar Маартен Деволдер і Джинте Депре відходять від інді-року: Warhaus грає французький шансон, а J. Bernardt – танцювальний поп. До речі, J. Bernardt презентує свій дебютний альбом 2 листопада у клубі «Sentrum». 

Квитки:https://kasa.in.ua/balthazar