УКР

Dakh Daughters: їх неможливо забути

Фрік-кабаре – музичні колективи, які виросли з любові до театру, музики, циркової естетики, гумору. Їх нелегко зрозуміти, а потім неможливо забути.

У світі є безліч фрік-кабаре: The Dresden Dolls, Серебряная Свадьба, Evelyn Evelyn, Les Reines Prochaines та інші. Та українські Dakh Daughters , бо ключове слово – українські. Саме відбиток нашої ментальності, гумору, української жіночності роблять їх особливими. Dakh Daughters – це про сміх, про сльози, про красу, про Ганнусю, про Донбас, про «ой, гад, що ж ти наробив».

Сім граціозних дівчат – різноголосих сирен, Dakh Daughters з 2010 року підкорють  світ своїми екстравагантними виступами. Це сім особистостей з великим різножанровим і мультиінструментальним досвідом у своїй музичній біографії.

Ніна Гаренецька – учасниця гурту "ДахаБраха", Руслана Хазіпова – гурту "Перкалаба", Таня Гаврилюк – сольного проекту "ТаняТаня", Соломія Мельник – проекту "Потужні дівчата" і проекту "Soloma project", Анна Нікітіна – проекту "Кабаре-шансон" , Наталія Галаневич і Zo – балету "БіZоН".

Dakh Daughters – це відхід від традиційного звучання, подолання стильових кордонів, часом сумбурне звучання, часом карнавал хаотичних звуків. Вони не намагаються знайти вдалу мелодику, легенький мотив.

Архаїка, повернення до коренів, українські наспіви та плачі вмить перетворюються на панк, суворий гроулінг. Тексти Бродського, Шекспіра, Андруховича набувають такого звучання, такого емоційного напруження, що голова йде обертом від музичного перенасичення .

Витончені, смішні, істеричні, розкуті, пристрасні, божевільні учасниці Dakh Daughters створюють навколо себе простір любові, долаючи сірість, буденність.