УКР

Ексклюзив: Gо-A - найколоритніші учасники Національного відбору на Євробачення 2020!

Go-A - це український електрофольк-гурт, який підкорив не лише серця вимогливого журі на першому півфіналі відбору на Євробачення 2020-го року, а й припав до душі мільйонам слухачів. Вже цієї суботи колектив змагатиметься у фіналі Нацвідбору за право гідно представити Україну у Роттердамі на наймасштабнішому пісенному конкурсі Європи. Вболіваємо та читаємо цікавинки з творчого життя гурту в ексклюзивному інтерв’ю!

- Як виник ваш гурт? Хто був рушійною силою та ідейним мотиватором у створенні музичної одиниці під назвою Go-A?

- Гурт заснував Тарас, але спочатку концепція була дещо іншою: вокалістка, яка тоді була, співала звичайним естрадним вокалом. Потім, під час написання пісні «Пробудження», вирішили, що тут має бути фольклорний вокал, й через знайомих у гурт потрапила Катя, спочатку на одну пісню. Але ж однієї пісні виявилось замало, й понеслося… Хоча якийсь час Катя була у ролі бек-вокалістки, в якийсь момент солістці запропонували співати у продюсерському герлз-бенді й вона пішла - Катя стала фронтвумен. З сопілкарем Ігорем познайомилися півроку тому на фестивалі у Польщі, куди він приїхав у складі фольклорного ансамблю. Відразу ж стало зрозуміло, що це новий учасник гурту. А в листопаді 2019, після того як розійшлися з попереднім гітаристом, Катя випадково натрапила на Івана - виявилось, що він та його діти давно слухають Go-A, а сам Ваня є крутим гітаристом. Тож запропонували йому приєднатись до гурту. Чим це закінчилось - ви вже знаєте!

- Чому вирішили спробувати сили у відборі на Євробачення 2020?

- Ми не перший рік спостерігали за національним відбором як глядачі. Головною рушійною силою були наші слухачі, які почали активно писати нам, що хочуть, аби ми подавали заявку, адже наша музика має всі шанси представити українську культуру в Європі. Ми думали, що без продюсера чи бодай менеджера це не реально. Як виявилося - пісня вирішує все.

- Чи задоволені ви особисто своїм виступом у першому півфіналі? Будуть внесені якісь корективи у перформанс у фіналі?

- В цілому задоволені, але так як це наш перший вихід на велику телевізійну публіку в прямому ефірі, не обійшлося без хвилювання. У фіналі кардинально змінювати нічого не плануємо, але все ж таки зробимо певну роботу над помилками.

- Вболіваєте за когось з інших учасників? Встигли з кимось подружитись чи, можливо, навпаки посперечатись/ поконкурувати?

- Ми підтримували Gio. Познайомилися з ним ще на прослуховуванні, а потім нам виділили спільну гримерку. Дуже глибокий артист і чудова людина.

- Маєте якийсь обряд/традицію перед виходом на сцену?

- Перед виходом на сцену вдалося трохи помедитувати. Це класно допомагає заспокоїтися і нагадати собі, навіщо це все.

- Ваш гурт існує з 2012 року. За цей час, певно, ставались якісь приємні речі або ж курйози, які запам'ятаються назавжди. Поділіться най-най... спогадом з читачами.

- За ці роки стільки всього сталося, що деякі речі вже не сприймаєш як щось незвичне. Про це можна написати окрему книгу. До свого успіху ми йшли довго і наполегливо, тому отримали унікальний досвід, після якого нам вже нічого не страшно, і, не дивлячись на те, що все це відбувалося без грошей, піару, ми зустріли чудових людей, які допомогли нам стати тими, ким ми є зараз.