УКР

ХРИСТИНА СОЛОВІЙ ВІДІГРАЛА КОНЦЕРТ У КИЄВІ

25 лютого в «Sentrum music place» відбувся концерт співачки лемківського походження Христини Соловій. Це було красиве завершення всеукраїнського туру на підтримку альбому «Жива вода», який охопив 5 найбільших міст країни.

Ні для кого не секрет, що сьогодні в наших гаджетах багато музики. Навіть занадто багато. Якби вона була водою, то на нашій планеті раз в два тижні відбувався всесвітній потоп. У цій стихії легко загубитись, впасти «не в те русло», пересохнути.  Проте є прадавнє джерело, з якого черпає вся сучасна музика – народні пісні. Саме в ньому зберігаються культурні коди, які ми залишаємо по собі та передаємо далі. Ця вода постійно змінює агрегатний стан, але ніколи не висихає, бо завжди жива. Про це творчість Христини Соловій, про це був і її перший сольний концерт у Києві.

Свіжий рум’янець, блискучі зелені очі, квіти у волоссі. Нашу героїню з легкістю можна назвати еталоном української дівочої краси. Рідкісний меломан зможе встояти перед її ніжністю та шармом. Але на щастя, крім симпатичної зовнішності, у цієї юної львів’янки є маса інших достоїнств. Головне з яких – голос. Музична кар'єра Христини розпочалась у 2015 році. Весь цей час дівчина багато працювала на свою мрію. Результат – аншлаги у всіх містах. І це – тільки початок вельми цікавої долі звичайної студентки філфаку.  

Супроводжували молоду артистку кращі музиканти країни: Олексій Морозов – акустична гітара, В’ячеслав Крученицький – клавіші та електрогітара, Євген Селезньов – ударні,  Марта Ковальчук –  бас-гітара та бек-вокал, а також Євген Соловій – метал-акустика. Спеціально для туру відомий київський моушн-дизайнер Кирил Виноградов підготував відеоряд, який органічно доповнював виступ музикантів.

Основу концертної програми склали 12 треків з дебютного альбому. З першої пісні «Тиха вода» Христина заполонила зал особливою енергетикою. Складалось враження, що ти є частиною магічного таїнства, діалогу минуло із сучасністю. Ліричні лемківські мотиви пісень «Тече вода каламутна», «Сідить пташок», «Як ішов я» у рок-аранжуваннях зажили по-новому. При цьому вони зовсім не втратили свою автентичну красу. Це і дозволило драйвовому рок-фолку у виконанні Христини Соловій проникнути у поп-культуру і зайняти там певну нішу.

Цього вечора лемківська красуня виконала ряд нових композицій, які увійдуть до майбутнього альбому. Серед них пісні «Хто, як не ти?», «Хвиля», «Про весну», «Фортепіано». В них співачка розкрилась зовсім з іншого боку, показавши себе талановитим автором пісень. Кристально-чистий голос увібрав радість і біль пережитого. На сцені стояла впевнена артистка, яка насолоджувалась кожною проведеною хвилиною зі своїм глядачем.

На завершення Христина заспівала особливу для неї композицію «Под облачком». За її словами, завдяки цій пісні вона дізналася про своє лемківське походження. Проте зал не відпускав співачку, яка влаштувала свято музики, кохання і краси. Під гучні оплески Соловій вийшла на біс і подарувала ще три композиції: «Чорноморчик», кавер на пісню Девіда Боуї «The Man Who Sold the World», а також свій хіт «Тримай».

На численнi прохання глядачiв Христина Соловій оголосила додатковий концерт, який вiдбудеться 27 травня у МЦКМ "Жовтневий Палац".

Квитки: https://kasa.in.ua/index.php/solovii-traven-kyiv