УКР

WE BELIEVE IN U: КОНЦЕРТ ДЖАМАЛИ У ПАЛАЦІ СПОРТУ

Напередодні гранд-фіналу «Євробачення» торішня переможниця конкурсу Джамала дала свій сольний концерт. kasa.in.ua побувала на презентації нової програми «I believe in U» і розповідає, як це було.

Зібрати Палац спорту для джазової співачки, яка зазвичай дає камерні концерти, – мета амбітна, але, як виявилося, досяжна. Повний солд-аут, масштабне шоу, зіркові гості, понад тисяча запрошених ветеранів АТО і військовослужбовців ЗСУ,  – подія, повз якої не міг пройти навіть міністр культури Євген Нищук. Іноземна преса на день відволіклась від Євробачення та направила свої об'єктиви на минулорічну тріумфаторку.

Відкривати концерт Джамали випало випускникам шостого сезону «Голосу країни» Ніні Цнобіладзе, а також Владу Каращуку, який представив свій новий музичний проект LAUD. На розігріві також виступила група Сальто Назад – знахідка Національних відборів. І це далеко не всі сюрпризи від Джа цього вечора.

Зал заповнюють звуки хіта «It’s me Jamala», і співачка з’являється на сцені. Як завжди стильна і вишукана, нічого зайвого та кричущого. Адже головна принада Джа – голос, і жодна розкішна сукня чи діаманти не здатні підкреслити його так, як тепла посмішка та іскри щастя, які обпікають всіх присутніх. У відповідь в партері здіймаються червоні серця, діти бігають на сцену з квітами, зал ввічливо аплодує.

У новій програмі Джамали знайшли місце пісні з альбому «Подих» (фанкова «You've Got Me», «Обещание», ода творчим людям – «Иные», «Заплуталась»), а також більш ранні роботи співачки «My Lover», «Smile» (ця композиція вже багато років не звучала на великих концертах), народна «Ой, верше, мiй верше». Ненав'язливе світлове шоу, дві сцени, заворожуючий віджеїнг на великому круглому екрані,  – технічна сторона шоу нітрохи не відволікала від виконання, а лише розставляла красиві акценти.

Скільки б прекрасних пісень у репертуарі виконавця не було б, у кожного є той «золотий фонд», заради якого народ йде концерт. Джамала не виняток. Можливо, виділяти головні пісні вечора безбожно, але реакція залу на них говорить сама за себе. Під «Шлях додому» Палац спорту онімів і закляк. Таке виконання не можна повторити, це емоція яка тут і зараз, це очі повні сліз, це душевний надрив і крихка душа, що так би і розсипалась на цій сцені, та попереду ще стільки викликів.

Кульмінацією шоу стало виконання «Зливи» у дуеті з Дмитром Шуровим і Андрієм Хливнюком. Жіноче і чоловіче музичне начало сплелися воєдино та потужним потоком чистої енергії пронизали зал. Стоїш і відчуваєш, як тебе наповнює якась незбагненна сила, як вогник надії знову спалахує, а щоденний бруд змивається під тою зливою.

Про переможну «1944» краще скаже пісенний конкурс, який до нас привезла співачка. Прозвучала і нова пісня «Заманили», яка була записана з гуртом ДахаБраха. Пісня звучала все так же сильно та магічно.  

З минулого столичного сольника Джамали, який відбувся у грудні 2015 року, змінилось багато. Перед нами стояла переможниця Євробачення, Народна артистка України, суддя «Голосу країни», молода дружина… Змінився статус, зросла відповідальність та очікування, загартувався характер, проте є річ, яка робить Джамалу Джамалою, яким би званням її не увінчали. Це любов до своєї справи, до глядача, країни, чоловіка. Любов, яка допомагає шукати свій шлях, яка не дає зіпсуватись під тягарем слави, яка дає наснагу рухатись до вершин, яка змушує боротись за правду.