УКР

НОВА УКРАЇНСЬКА МУЗИКА ЯК ВІДГОЛОСОК НУЛЬОВИХ

Ми вирішили розповісти Вам про новачків, які змінюють поп-культуру тут і зараз, втілюючи найсміливіші ідеї. Встежити за всіма новими іменами часом непросто, так що kasa.in.ua спеціально зібрала кращих із кращих в одному матеріалі. Якщо ви не знаєте, що послухати на вихідних, то ось 3 нові проекти, які водночас вразять своєю свіжістю і повернуть назад у нульові.

ЛУНА

Проект існує вже два роки, проте заговорили про Луну тільки в 2016-му: від українського глянцю до американського «Vogue», який вперше звернув увагу на українську музику. Свій дебютний альбом «Магніти» Христина Бардаш  записувала протягом двох років. Хоча більшість речей співачка робить самостійно, але за цей час вона знайшла однодумців, які допомогли їй знайти свій звук.  «Магніти» звучать як живий запис хітів 90-х, з поправкою на те, що зараз на дворі все-таки 2016 рік. Луна характеризує свій музичний стиль як «душевний поп» – в ньому мрійливі настрої, душевні тексти, ностальгія за 90-ми і нульовим.

Проект має свою особливу естетику, яка навіяна пострадянською модою і музикою, і виглядає це все зовсім не старомодно, а навпаки – революційно. Це стосується і кліпів Луни: більшість із них зняті на телефон чи маленьку камеру. Чиста імпровізація, яка протистоїть комерції та масовості.  

Прослухати альбом «Магніти»: 

 

её

Група её – це колоритний дует Каті Офліян і Ігоря Бірюченка. В минулому – це учасники інді-поп колективу deliKate, який припинив своє існування, натомість породив один з найоригінальніших проектів української сцени з новою музикою, концепцією, стилем. Катя пише зухвалі, феміністські, хуліганські тексти і музику, Ігор – зводить все це і робить аранжування.  Нещодавно до них приєднався третій музикант – бас-гітарист Захар Борисенко.

Вперше её про себе заявили кліпом на пісню «Хавьер», що представляє собою  цікавий відеоряд з безліччю прихованих символів і незвичайним антуражем. Нещодавно музиканти презентували дебютний міні-альбом «Фрідом». Група её бере своїм сируватим звучанням, брутальністю та екстравагантністю.  Перший сольний концерт гурту «её» в клубі Atlas відбувся 4 листопада. 

Прослухати міні-альбом «Фрідом»:

 

LAYAH

На зміну шикарній блондинці з групи Віа Гра Єві Бушміній прийшла дика, глибока і чуттєва LAYAH. Співачка зачинила двері у минуле і почала свою кар’єру з чистого аркуша. Перебуваючи в творчому пошуку, співачка нарешті знайшла гармонію в її образі, світовідчутті і звучанні. Нове музичне життя під новим псевдонімом повністю відповідає її внутрішньому світу.

Відбувся реліз дебютного альбому LAYAH під однойменною назвою «LAYAH». У новій роботі відчуваються віяння нульових, вкраплення елементів hip-hop, r'n'b і ambient. Саунд-продюсером і автором усіх треків є Рождєн Анусі.

Прослухати альбом «LAYAH»: