УКР
Океан Ельзи

Океан Ельзи

Жанр: інді-рок, інді-поп, арт-рок

Дата створення: 1994 

Місто: Львів

Лейбл: Moon Records, EMI

Історія гурту “Океан Ельзи” – біографія і творчість

“Океан Ельзи” – один з найвідоміших українських гуртів, що неодноразово визнавався критиками і шанувальниками найкращим рок- і live-гуртом Східної Європи. 

Гурт зародився у Львові 12 жовтня 1994 року. Зараз учасниками культового бенду є Святослав Вакарчук (вокал), Денис Глінін (ударні), Денис Дудко (бас-гітара) Мілош Єліч (клавішні) та Владімір Опсеніца (гітара). З часу заснування склад “океанів” неодноразово змінювався і лише Святослав Вакарчук залишається його незмінним лідером і за сумісництвом автором більшості пісень. 

На сьогоднішній день “Океан Ельзи” презентували публіці 9 студійних альбомів: “Там, де нас нема” (1998), “Янанебібув” (2000), “Модель” (2001), “Суперсиметрія” (2003), “Gloria” (2005), “Міра” (2007), “Dolce Vita” (2010), “Земля” (2013), “Без меж” (2016). 

Практично щорічно гурт був номінантом різноманітних вітчизняних премій і неодноразово завойовував престижні музичні нагороди: переміг в трьох номінаціях експертної премії “ShowBizAwards 2005” (“Кращий рок-гурт року”, “Альбом року”, “Виконавці року”); у січні 2006-го отримав чотири статуетки “Ukrainian Rock Awards”; у квітні 2007-го став володарем експертної музичної премії “FUZZ” як кращий рок-гурт СНГ-простору; у 2012-му отримав премію “YUNA” як “Найкращий гурт двадцятиріччя”; у 2014-му Вакарчук і Ко заволоділи премією “YUNA” аж в 4 номінаціях (фронтмен переміг у номінаціях “Найкращий композитор” і “Найкращий автор слів”, а ОЕ – “Найкращий гурт” і “Альбом року”). 

Серед інших досягнень гурту – продаж понад мільйона дисків на території України. До речі, альбом “Океану Ельзи” “Суперсиметрія” вперше в Україні став двічі платиновим. Шалений успіх концертних турів “Океану Ельзи” не має рівноцінних конкурентів на вітчизняній сцені, а пісні гурту давно стали хітами.

Кращі пісні