УКР

ПЕРЕМОГИ БАРБРИ СТРЕЙЗАНД

24 квітня актрисі та співачці Барбрі Стрейзанд (Barbra Streisand) виповнилося 74 роки. У неповні 20 вона мріяла про сцену, але близькі іронізували, оскільки сумнівалися навіть не в її таланті, а в її «нестандартній» зовнішності. Мовляв, хто буде слухати, що співає настільки некрасива дівчина? Однак майбутня зірка кіномюзиклу, володарка премій «Еммі», «Греммі», «Золотий глобус» і двох «Оскарів», вирішила боротись.

Про що в дитинстві мріяла велика співачка?

Барбра  в дитинстві потерпала від образ не тільки від однокласників, а й в родині.  Та вона була дівчиною з характером. Одного разу вона заявила, що стане великою кінозіркою та заспіває для самого президента США. Батьки тільки розсміялися, але вже на наступний день їх чекав сюрприз: дочка пофарбувала волосся в зелений колір і відправилася в школу. Фарба виявилася стійкою, і матері довелося поголити Барбру. Але вона зовсім не засмутилася, адже тепер ще більше приковувала до себе увагу.

Успіх будь бродвейського мюзиклу допоміг Стрейзанд стати співачкою і дебютувати в кіно?

Починала у дешевих барах. А вже у 1962 році Барбра вперше з'явилася на Бродвеї, зігравши в мюзиклі «Я дістану тобі це оптом». Маленька, негарна, але з хорошими музичними даними відразу ж привернула увагу продюсерів. Після підписання контракту з «Columbia Records» Стрейзанд випустила свій перший альбом «Тhe Barbra Streisand Album» (1963), за який отримала дві премії «Греммі».

Який фільм перетворив актрису в світову зірку?

Блискуча гра Барбри в бродвейському мюзиклі «Смішна дівчина» не залишилася непоміченою. Сценарист Джулі Стайн переробив п'єсу в сценарій, і кіностудія прийняла рішення знімати фільм. Стайн порадив на головну роль Стрейзанд, але режисер Вільям Уайлер захотів особисто переконатися в її таланті. На пробах розігрувалася сцена з поцілунком, і коли прийшла черга Барбри, вона так впилася в губи актора Омара Шаріфа, що у нього пішла кров. Шаріф кричав, що вона ненормальна, а вся постановочна група вмирала від сміху. Так Стрейзанд отримала цю роль.

Фільм «Смішна дівчина» (1968) приніс Барбра світову популярність і премію «Оскар» в номінації «Краща актриса». Про неї кричали заголовки газет, а журналісти шикувалися в чергу за інтерв'ю. Стрейзанд посміхалась з обкладинок «Vogue», «Time», «Life», «Cosmopolitan». Маленька негарна дівчина, яка ще вчора комплексувала з приводу своєї зовнішності, перетворилася в саму бажану жінку Америки.

В чому полягає «Феномен Стрейзанд»?

Барбра з такою легкістю підкорювала чоловічі серця, що через деякий час з'явилося поняття «Феномен Стрейзанд». Найкраще його описав Омар Шаріф. За словами актора, спочатку вона здалася йому потворою, але поступово враження згладжувалося. А через деякий час він шалено закохався і в її талант, і в неї саму. Поза всякими сумнівами під цими словами підписалися б усі чоловіки, у яких були стосунки з актрисою.

Яку режисерську роботу Стрейзанд Стівен Спілберг назвав шедевром?

Барбра Стрейзанд не переставала дивувати шанувальників протягом всієї своєї кар'єри. У 1983 році на екрани вийшов перший фільм Стрейзанд «Єнтл», який отримав п'ять номінацій на "Оскар" і був названий Стівеном Спілбергом шедевром. Її наступні роботи – «Повелитель припливів» (1991) і «У дзеркала два обличчя» (1996) – були високо оцінені критками, які визнали, що Стрейзанд володіє неабияким режисерським талантом.

Чи здійснилася її дитяча мрія?

А президенту США Барбра таки заспівала! У день 49-річчя Білла Клінтона вона подзвонила в його апартаменти, але секретарка відповіла, що він на кінній прогулянці. Тоді Стрейзанд своїм рішучим тоном зажадала покликати його, пояснивши, що його хоче привітати Барбра. Президент одразу ж повернувся додому і почув приємний оксамитовий голос в трубці: «Happy birthday to you». Історія її життя – це низка фантастичних перемог. Перемог, без жодної поразки