УКР

ПЛЕЙЛИСТ ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ

До Дня Конституції України ми дібрали 7 резонансних пісень, що стали саундтреком останніх місяців в Україні. Більшість із них написані з надією в велике майбутнє нашої країни і незламною вірою в людство.

Океан Ельзи – Мить

Святослав Вакарчук назвав цю пісню найважливішою. Історія цієї композиції для нього не менше, ніж сама пісня, а можливо й більше. «Я не часто розповідаю про те, як писав свої пісні. Але «Мить» – особлива. Я написав її в лютому 2015 року під час трагічних подій на Сході. Написав дуже емоційно, взяв гітару і разом з мелодією почали з'являтися слова, а за 15 хвилин пісня була майже готова, але я ніяк не міг знайти фінал. А через деякий час я поспілкувався з тяжкопораненим солдатом, який, не дивлячись на своє важке становище, випромінював життєрадісність і впевненість. Тут я зрозумів, що просто зобов'язаний дати людям надію і останній рядок народився сам собою».

Pur: Pur – We Do Change

Харківський гурт PUR: PUR став відомим широкій аудиторії після участі у відбірковому етапі «Євробачення 2016», де вони виконали пісню «We Do Change», кліп на яку вийшов через декілька днів. Ната Сміріна про кліп розповіла наступне: «Це пісня про зміни, і для національного відбору на "Євробачення", який в цьому році був безпрецедентним, вона дуже символічна. Мені хотілося б, щоб в Європі Україну сприймали як країну, повну можливостей, країну молодих людей, які хочуть мінятися, більш того – вже змінилися. У кліпі ми спробували показати, як важливо рости в стосунках з іншими людьми, робити висновки, змінюватися. А ще хотілося показати красу, ніжність та любов».

BRUTTO – Вечірнє сонце

Група Brutto зробила подарунок поціновувачам українського слова. Музиканти під приводом Сергія Михалка записали пісню на вірші поетеси Ліни Костенко. Учасники Brutto поклали на музику відомий твір «Вечірнє сонце» – рефлексію на тему зрілості та усвідомлення конечності людського буття та подяки за всі блага. Пісня записана в акустичному оформленні. Автором музики виступив Сергій Міхалок, а кліп зняв режисер Дмитро Авдєєв.

Джамала – 1944

Переможна для України пісня «1944» сколихнула весь світ. Композиція передає трагедію кримськотатарського народу і сім'ї співачки зокрема. На написання цієї композиції співачку надихнула розповідь прабабусі про трагедію, яка сталася з кримськотатарським народом у 1944-му році. «Для мене це дуже особиста пісня, і мені дуже важливо, щоб про цю історію дізналося якомога більше людей і в нашій країні, і за її межами»,  –  розповіла Джамала.

Тартак – Жити

Лідер гурту Сашко Положинський розповів, що ця пісня – найважливіша для нього в альбомі «Ввічність», і він давно хотів зняти на неї кліп, але ніяк не міг вигадати який. І лише нещодавно у нього народилася ідея – показати близьких йому за духом людей з їхніми власними образами, думками, емоціями. Музикант вважає, що саме завдяки їхній подачі та харизмі кліп вийшов настільки живим і незабутнім.

Крихітка – Без імені

Український гурт Крихітка мають у своєму доробку знаковий кліп на пісню «Без імені», яка присвячена волонтерському руху в Україні. У кліпі використані уривки смс-переписки між волонтерами та військовими. Солістка гурту Каша Сальцова співає про те, що торкнулося кожного українця, незалежно від статі і віку.

ТНМК – Українська мрія

Мотиваційний кліп «Українська мрія» став вже тридцятим у відеографії ТНМК.  «Так вже трапилось, що всі ми живемо саме зараз, коли триває війна, але головний бій, навіть на цій війні – це бій з самим собою, зі своїм внутрішнім драконом. І тільки той насправді заслуговує на шану, хто розуміє, що боятися – то дурна справа, треба битися з ним, щиро та всіма силам. Адже тільки таким може бути шлях справжнього Воїна», – прокоментував Фагот.