УКР

САМОБУТНІ ПОЛЬСЬКІ МУЗИКАНТИ

Якщо ви не слухали польську музику, то це не означає, що в цій країні немає хороших виконавців. Молода генерація музикантів творить з великим ентузіазмом і розмахом на всю Європу.  Kasa.in.ua пропонує познайомитись з кращими польськими групами.

Brodka

Моніка Бродка родом з невеликого села, що на півдні Польщі. Сьогодні вона є найяскравішою представницею «популярної музики»: різнопланової, з електричним нашаруванням, натхненої кращими музичними зразками світу. Польські слухачі вперше познайомилися зі співачкою в 2004 році, коли вона перемогла в популярному в той час телевізійному шоу талантів «Ідол».

З того часу співачка випустила три альбоми. Відразу після перемоги в телевізійному конкурсі вийшов диск «Album» ( «Альбом»), куди увійшли переважно кавери, проте він не здобув популярності. Вже  через два роки дівчина наважилася знову підкорити Польщу і випустила лонгплей «Moje piosenki». Платівка удостоїлася статусу «Золотий Диск», адже пісні стали короткими та лаконічними, витонченими і бадьорими, як кажуть, формат.  Після чотирьох років мовчання прийшов час альбому «Granda», який став свіжим віянням у польській поп-музиці і представив Моніку вже абсолютно новою.

Бродка – постать достойна уваги тих, хто хоче ближче познайомитись з польською поп-культурою. Типова представниця музичних шоу, що через перемоги і невдачі впевнено йде до своєї мети, експериментуючи у пошуках власного звучання і сценічного образу.

Прослухати:

The Dumplings

Феномен Інтернету, який перетворився в найбільшу музичну сенсацію в Польщі. The Dumplings вже встигли у досить юному віці зібрати декілька вагомих нагород, об’їздити країну з клубними концертами, виступити на фестивалях, показати себе у Лондоні та Парижі.

Юстина і Куба Карась зустрілися під час конкурсу пісні і вирішили грати разом. Спочатку вони поклали на інді-рок акустичні пісні, але потім їх захопила електроніка. В 2014-ом The Dumplings подписали контракт с Warner Music Poland и выпустили дебютный альбом «No Bad Days».  У 2015 році вийшов другий альбом «Sea You Later», який знаменував  зрілий етап їх творчості. The Dumplings звернулись до заводного танцювального електропопу, насиченого та емоційного. Для любителів свіжої електроніки.

Прослухати:

KAMP!

Майсти романтичного нью-вейв KAMP! разом творять з 2007 року.  Команда пройшла шлях від невідомої польської групи до міжнародного визнання.Хлопці розігрівали Hurts, Robyn, Goldfrapp, M83, Egyptian Hip Hop. Встигли  зробити ремікси для Thieves Like Us і зібрати схвальні  відгуки на свої композиції від Aeroplane, The Magician, Punk Jump Us, Anoraak, Horse Meat Disco та інших. Дві платівки «Cairo» (2011) та «Orneta» (2015) мали неабиякий успіх. Їх музика змушує розслабитись, ліниво погойдуватись в такт, мимоволі в уяві виникає морське узбережжя, теплий пісок. Те, що треба для літнього настрою!

Прослухати:

Fismoll

Fismoll (Аркадіуш Гленск) досить юний польський композитор, музикант, автор пісень, який дебютував у 2013 році. Він робить досить цікаві речі на стику фолку і авангард-попа. Його пісні схожі на казкові історії, а мінімалістичні акустичні аранжування начебто дозволяють парити над землею.

У дитинстві батько Аркадіуша зазначив, що у сина найкраще виходить співати в тональності фа-дієз мінор. Тому молодий музикант і взяв собі псевдонім Fismoll, який для нього став символом найчистішої і найприроднішої музики. Дискографія налічує два альбоми – «At Glade» (2013) і «Box of Feathers» (2015). Цей юнак є доказом того, що польські музиканти можуть звучати  на весь світ. Fismoll розбавить Ваш плейлист красивою меланхолією.

Прослухати:

Mikromusic

Mikromusic є однією з найцікавіших формацій молодого покоління на польській музичній сцені. Цей чудовий дует Natalia Grosiak і гітариста Dawid Korbaczynski народився у Вроцлаві у 2002 році. Mikromusic пройшли шлях від перемоги у студентському пісенному фестивалі до 4 професійних альбомів, щільного концертного графіка та самобутнього звучання.  Вони грають чудову музику на стику стилів smooth jazz і trip-hop, не боячись експериментувати і зачіпати інші напрямки.  Класичне фортепіано, гітара, труба створюють теплі, променисті мелодії, а ніжний жіночий вокал створює магнетичну атмосферу.

Прослухати: