УКР

ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО ПОЛА?

Пол Маккартні, шістнадцятикратний володар премії Греммі, а також кавалер ордена Британської імперії, сьогодні відзначає свій 74-й День народження. Давайте разом згадаємо 10 яскравих цитат Пола про себе, про музику і про життя в цілому.

1. Маккартні-чорнороб. Єдиною офіційною роботою Пола, крім музики, була посада чорнороба на крихітній фабриці електротоварів. У його обов'язки входило намотувати проводи на великі дерев'яні котушки. Працював він геть погано: замість належних за зміну чотирнадцяти котушок не встигав змотати і двох.

«Я пам'ятаю, що таке не бути знаменитим. Тебе пускають не в усі клуби, і ти не можеш запросто підкотити до дівчини. Нерви у тебе ні до біса, і грошей теж немає».

2. Пол був найкрасивішим в квартеті, але не завжди. До приходу Рінго Старра ударником в The Beatles був Піт Бест – син власниці нічного клубу «Casbah», яка в той час займалася їх менеджментом. Цей меланхолійний хлопець притягував все дівочі погляди. Так що Пол був немало зацікавлений, коли звукорежисер Джордж Мартін зажадав замінити барабанщика, залишившись незадоволений його грою. Полу вдалося переконати Джона і нового менеджера Брайана Епстайна запросити носатого, невисокого Рінго, який не складав йому конкуренції.

3.Юний Пол. За часів бітлів для Пола улюбленою розвагою під час гастролей було наступне: під вікнами готелів, де зупинялась група завжди товпилися шанувальниці. Пол висовувався з вікна, демонстративно закурював, потім кидав недопалок вниз і спостерігав, як дівчата б'ються в кров через це. Іноді битва затягувалася настільки, що він встигав викурити другу сигарету – і тоді переможницям діставався ще один сувенір.

«Чим старшим я стаю, тим менше вірю в розхожу приказку, що мудрість приходить з роками».

4. Сер Пол Маккартні вегетаріанець з тридцятирічним досвідом.

«Якщо ви дійсно любите тварин, то не можете миритися з тим, що їх вбивають заради м'яса. Ставши вегетаріанцем, ви зрозумієте, що не в силах залишатися байдужими ні до чого живого. І ваше життя, бути може, зміниться так, як змінилося моє».

5.Музикант-мільярдер купує пальто в комісійному магазині, через що і заслужив репутацію рідкісного скнари.

«Для мене дуже важливо бути простим. Моя простота дуже раціональна, і це аж ніяк не надумано. Це моя реальна відповідь на питання, яким найкраще бути. Я вважаю, що простим».

6.Пол – мультиінструменталіст. Він самостійно навчився грати на різних інструментах, серед яких – гітара, бас-гітара, фортепіано, саксофон, ударні та інші інструменти.

«Ніхто з нас не хотів бути бас-гітаристом. У нашому уявленні це був товстий хлопець, який грав десь ззаду».

7. Двійник Маккартні. Існує абсурдна по своїй суті, але, тим не менш, дуже гучна легенда про те, що Пол Маккартні загинув в 1966 році, а його місце в групі зайняв двійник з подібним голосом і зовнішністю. Як доказ прихильники легенди використовують так звані «ключі», які вони знайшли в творчості The Beatles після уявної дати смерті. Наприклад, метафори, які використовуються в текстах пісень, двозначні зображення та інше.

«Чутки про мою смерть явно перебільшені. Думаю, якщо помру, я дізнаюся про це першим».

8. Музикант відкрито визнавав, що вживає наркотики. Він не раз говорив про це в своїх інтерв'ю. У 1980 році Пол навіть потрапив за ґрати за свою «дружбу» з марихуаною: в аеропорту Окура його спіймали з неабияким запасом трави в валізі.

«Наркотики розширюють свідомість. Це все одно, що аспірин, тільки без головного болю на наступний день».

9. Маккартні – художник. Ким би став маестро, якби не став музикантом? Найчастіше на подібні питання зірки відповідають, що ніколи не думали про щось інше. Пол куди конкретніше: при інших обставинах він став би художником. Про те, як серйозно ставиться він до малювання, говорить хоча б той факт, що довгий час він нікому не відкривав свого хобі. Але в останні роки в ряді країн пройшло кілька його виставок. І багато фахівців знаходять його картини небезталанний. Не дарма ж кажуть, що живопис – це застигла музика.

«Ми не вчимося бути артистами, художниками і письменниками – ми вчимося бути».

10. Сер Пол Маккартні – благодійник. Сер Пол відомий своїми благодійними акціями. Найбільш значуща – відкриття школи для музично обдарованих дітей в рідному Ліверпульському інституті. Перші уроки гри на гітарі новим абітурієнтам дав сам меценат. Стати штатним викладачем власної школи він не може через брак освіти. Яких тільки парадоксів не буває на світі!

«Раніше я думав, що диваки це ті, хто роблять дивні речі. Тепер я знаю, що це ті, хто називають інших дивними».

На сайті kasa.in.ua на Вас чекають квитки на найкращі події: http://kasa.in.ua/