УКР

СТАЛИ ВІДОМІ ІМЕНА ВОЛОДАРІВ «ГРЕММІ»

Адель, Бейонсе, Девід Боуї та інші тріумфатори головної музичної події року

12 лютого в Лос-Анджелесі пройшла 59-та церемонія нагородження «Греммі». Золоті грамофони, які вважаються найпрестижнішими відзнаками музичної індустрії, знайшли своїх власників.

Прекрасна і непереможна британка Адель виграла п'ять премій «Греммі» з п'яти можливих, включаючи три найпрестижніші, де її головною суперницею була сама Бейонсе. Отримуючи статуетки за «Запис року» ( «Hello») і «Альбом року» ( «25»), Адель дала всьому світові знати, що вона охоче віддала б нагороди Бейонсе, як мінімум останню.

 

Бейонсе отримала «втішний приз» за кращий альбом в стилістиці urban contemporary, а також перемогла у категорії «Краще музичне відео» з кліпом «Formation».

 

Звання кращого нового виконавця американський хіп-хоп-артист Chance the Rapper у  Келсі Баллеріні і Марен Морріс, діджей-дуету The Chainsmokers, хіп-хоп-виконавеця Андерсона Пака. Він також здобув перемогу в категорії «Кращий реп-альбомом» за «Coloring Book». «Кращою реп-піснею» названо композицію канадського хіп-хоп-виконавця Дрейка «Hotline Bling».

Кращим рок-альбомом стала платівка Cage The Elephant «Tell Me I’m Pretty». Легендарний музикант Девід Боуї, який помер в січні минулого року, отримав посмертну нагороду в категорії «Краща рок-пісня» за композицію «Blackstar» з однойменного альбому. Боуї вшанували ще трьома нагородами: в номінаціях «Кращий альтернативний альбом» («Blackstar»), «Краще рок-виконання» («Blackstar») і «Краща робота звукоінженера на некласичному альбомі» («Blackstar»). Крім того, дизайнер Джонатан Барнбрук, який працював над обкладинкою і буклетом пластинки «Blackstar», був відзначений за краще оформлення альбому.

 

Австралійський музикант Flume з альбомом «Skin» переміг у номінації «Кращий танцювальний електронний альбом». Трек The Chainsmokers feat.Daya «Do not Let Me Down» отримав статуетку як «Кращий танцювальний запис».

 

У категорії «Кращий музичний фільм» перемогла документальна стрічка The Beatles: Вісім днів на тиждень», знята  Роном Ховардом.