УКР

8 квітня у Львівській опері відбудеться головна музична подія весни культурної столиці - концерт Святослава Вакарчука з оркестром “Віртуози Львова”. До концертної програми увійдуть як популярні пісні “Океану Ельзи”, так і декілька інших неочікуваних композицій. Святослав Вакарчук з оркестром продемонструють львів'янам та гостям міста новий формат звучання улюбленої музики. 
Класичний супровід надасть концерту особливого шарму, а харизма Святослава не залишить байдужим нікого із слухачів. До речі, виконавець буде не лише вражати своїм надривним вокалом, а й акомпануватиме за роялем:


"Більшість своїх пісень я, зазвичай, пишу під рояль і понад 20 років моєї творчості мріяв одного разу заспівати їх на сцені саме так, як вони й були створені. Вже в квітні ця моя мрія здійcниться: проведемо серію концертів у великих містах України у форматі, коли я заспіваю наші пісні, акомпануючи собі за роялем", - розповів Вакарчук. 

Допомагати Святославу буде камерний оркестр під диригуванням Мілоша Єліча, клавішника та аранжувальника "Океану Ельзи".

"Нам завжди дуже цікаво пробувати щось нове і ми шукаємо, як зробити це у різні способи. Я навчався диригуванню у музичному училищі, а втілити це на практиці зміг під час записів пісень "Океану Ельзи", які я аранжував. На концертах мій дебют в якості диригента відбувся у проекті "Вночі" 2007 року, потім - в турі з БГ, на концерті Джейн Біркін з оркестром. І нарешті - в такому форматі у нашому всеукраїнському турі, який глядачі зможуть почути та побачити і у Львові. Цікаво, що в кожному з міст з нами буде грати свій, місцевий оркестр. У Львові - це будуть "Віртуози Львова", - каже Мілош. 

Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова”, що народився в стінах легендарної львівської філармонії, от уже 25 років тішить львів’ян якісною і зрозумілою усім класикою. “Віртуози” є музичною візитівкою міста і завжди вражали дуже насиченою і різноманітною програмою – від камерної музики до великих вокально-симфонічних полотен, від бароко до джазу, від музики західноєвропейських класиків до творів метрів сучасної української музики.
Народний артист України, мистецький керівник та головний диригент академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” Сергій Бурко зазначив, що досвід роботи із Святославом Вакарчуком у нього завжди викликає незабутні враження:

“Ми співпрацюємо упродовж багатьох років з “Океаном Ельзи”, а самого Святослава Вакарчука я знаю, мабуть, ще з його юних літ. Це далеко не перший наш проект, у нас неодноразово були спільні концерти. Такий синтез із симфонічною музикою завжди збагачує звучання цікавими елементами. 
До речі, 2 роки тому, з дозволу Святослава, наш камерний оркестр виконав фантазію на теми пісень Океану Ельзи “Не твоя війна”. В той же час цей твір у Маріуполі виконав камерний оркестр “Ренесанс”, об'єднавши таким чином полярні міста. Мені здається, що це хороша ідея одночасного виконання в один день на сході і заході України пісень гурту, який об'єднує всю Україну”. 

Через величезний попит на подію, квитки на перший концерт розлетілися протягом першої доби з початку продажу, - тому було оголошено про другий, додатковий концерт, який відбудеться того ж дня, 8 квітня, о 17 годині. 

Фото: Вікторія Квітка

Придбати квитки на концерт Святослава Вакарчука: https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/svyatoslav-vakarchuk-lviv-08-kvitnya-17