УКР

Шкільна дискотека з The Kooks


8 листопада у малому залі «Stereo Plaza» британці The Kooks зіграли свої кращі хіти для київських фанів.  Ми побували на концерті, зловили промені  кохання та постояли в черзі у гардероб. Розповідаємо, як це було.  


Вечір британщини розпочався чітко по таймінгу, оголошеного напередодні організаторами концерту: о 20:00 розігрівати публіку почали одесити Epolets, а о 21:00 – на сцені з'явилися головні герої. З першої ж «Be Who You Are» дає про себе знати ахіллесова п'ята Stereo Plaza – звук. Після традиційного «hello, Kiev» група видає залп хітів «Sofa Song», «Ooh La», «Bad Habit». Гітари, кучері, світло, фани – все змішується у драйвовому ностальгічному танці, який кидає то у 2006 під «Eddie's Gun», то у 2010 під «Down». 


 

Невигадливий  брит-поп, юний голос Люка Прітчарда, знайомі трьох-акордові акустичні пісні – The Kooks за 14 років існування нічого не розгубили. Тут розумієш, що «The Best Of…So Far» – це прекрасна метафора стосовно творчості групи, яка, вже написала свої головні хіти. Саме на цьому концерті перед офісними клерками з першими солодкими звуками «Sweet Emotion» відкривається портал у минуле і вони згадують свої кращі роки, свої 17. 


Навряд чи присутні поза стінами Stereo Plaza слухають з таким же захватом «Shine On» і «Sway», як у часи дешевого вина та м'ятих суконь на шкільній дискотеці. Прийти на The Kooks у 25 – це наче повернутись у свою стару кімнату, стіни якої бачили руду подружку з 10-Б і чули, як плаче ночами та, що йде по життю сміючись. Хіба можна було тоді уявити, що через років 10 перед тобою буде стояти гарненький Прітчард у вузьких джинсах та з тим же запалом та безтурботністю співатиме «Junk of the Heart», кидати у натовп жарти, зазирати в очі вже дорослим дівчаткам.  


The Kooks дали ті емоції, за якими всі сюди і прийшли. 15 пісень пронеслись як одна під галас та аплодисменти зарядженої публіки. Зрозуміло, що без бісу Люка і Ко зі сцени не відпустили б. Пара хвилин очікування – і звучить улюблена «Seaside», а за нею «Around Town». Жирну крапку у цій історії британці поставили бойовиком «Naïve». 

Пісні The Kooks так і залишились гордо висіти на стіні Вконтакті під щасливим фото зі старими друзями. Тільки тепер ці обличчя пишуть про зрадиперемоги у Facebook та раз на рік обмінюються привітаннями з днем народження. Концерт британців – давня мрія, яка нарешті здійснилась і заповнила лакуну між юністю і дорослим життям. Фани не озираючись пішли далі, а чи наважаться рушити з місця The Kooks?

Фото з офіційного Facebook акаунту організатора https://www.facebook.com/gasconcert/
Фотограф Yuri Gryaznov