УКР

ТОП-10 КЛІПІВ СПЛІН

Сьогодні, 15 липня святкує День народження беззмінний лідер групи «Сплін» Олександр Васильєв. Пісні Сплін співають під гітару, слухають в машині по дорозі на роботу і вдома після роботи. Вони полонять своїм спокійним розміреним ритмом, проникливим голосом і глибокими текстами. З цієї нагоди згадуємо кращі кліпи  групи Сплін.

 «Мне сказали слово» (1994)

Відео на пісню «Мне сказали слово» знято автором знаменитої Масяні Олегом Куваєвим. Ролик являє собою комбіновані зйомки музикантів і анімаційних малюнків автора кліпу. Серед шанувальників групи багато років ходили суперечки чи існує кліп чи ні, адже ніхто (або майже ніхто) його ніколи не бачив. Але справжні фанати знали про його реальне існування і тільки в 2009 році кліп був опублікований.

«Моя любовь» (1997)

На обкладинці альбому «Фонарь под глазом» зазначено, що партію флейти на пісні «Моя любовь» виконує Атари Брахмапутра. Це не псевдонім когось із групи, звук флейти видає комп'ютер Atari. Так як звук нагадував «індійські флейточки», то його вирішили назвати Брахмапутра.

«Орбит» (1997)

У 1997 році на «Орбит» був знятий відеокліп. Пальто, в якому знімалися музиканти, взяли на «Мосфільмі» на прокат і досі не повернули власникам. Незадовго до зйомок в ефірі однієї московської радіостанції прозвучало оголошення про те, що групі Сплін потрібні молоденькі дівчата для масовки. На цю пропозицію відгукнулося близько 150 дівчат. Директор знімальному групи відібрав кращих, посадив в автобус і доставив до місця зйомок. До речі, дівчину, що жує в кліпі цей «Орбіт»,  змусили зжувати чотири пачки гумки.

«Феллини» (2001)

Кліп був створений за три доби. За сюжетом два соліста б'ються на ринзі, кожен відправляє партнера в нокаут. При цьому ніяких травм вони один одному не завдають, адже бій товариський. Цікаво й те, що ролик по суті своїй є унікальним творінням: до моменту зйомок подібних сюжетів ні у зарубіжних, ні у російських колективів не спостерігалося.

«Остаемся зимовать» (2001)

Кліп на пісню був знятий в 2001 році не аби ким, а Віктором Вілксом. За сценарієм соліст Олександр Васильєв грає російського солдата війни 1812 року, якого переслідують (а пізніше наздоганяють і вбивають) французи. Правда, в фіналі він якимось чином воскресає. Крім Васильєва в кліпі зіграли кілька латвійських акторів. До роботи залучалася місцева група історичної реконструкції, ретельно обговорювалися деталі, до останнього ґудзика відновлювали військову форму, навіть човен і той був музейний XIX століття. Знімали в 70 км від Риги, на справжніх болотах. Васильєв досі з жахом згадує, як доводилося два дня вставати в 4 ранку, по півгодини лежати в холодній калюжі, а потім в медичних цілях пити багато чаю і горілки.

«Пластмассовая жизнь» (2002)

Популярний кліп Сплін «Пластмассовая жизнь» був випущений у 2002 році. Пісня розповідає про гіркоту розставання людей, про тугу і про життя, яке вбирає в себе безліч розчарувань, розлук і нещасть. Дія кліпу відбувається в типовій американській перукарні 50-60х років, куди заходить сивий подорожній. Пісня стала саундтреком до фільму «Війна».

«Романс» (2004)

Розповідаючи про цю пісню, Олександр Васильєв згадував, що вона була написана ним під час подорожі на кораблі. Пережите лідер Сплін спробував передати в мелодії пісні. Пісня «Романс» стала саундтреком фільму Олександра Велединського «Живий». Музиканти колективу Олександр Васильєв і Ян Ніколенко зіграли в ньому самих себе. Вони з'являються в кадрі в момент, коли герої картини відвідують концерт в клубі.

«Страшная тайна» (2012)

Група Сплін вірна своїм традиціям, чорно-біле відео про суїцид з хеппі-ендом на пісню «Страшная тайна» тому доказ. У пісні описується самогубство американської поетеси Сільвії Плат, яка отруїла себе газом, сунувши голову в духовку. Самогубству передувала затяжна депресія.

«Мороз по коже» (2013)

По суті, сюжетної лінії у відео немає і його не можна назвати міні-фільмом, хоча кадри в «Мороз по коже» безсумнівно, красиві – традиційні крупні плани, холодна атмосфера, витримані тони. Спочатку лідер групи Олександр Васильєв йде по пустельному освітленому тунелю, а потім приєднується до музикантів, які грають на березі річки.

«Помолчим немного» (2014)

Слова пісні «Пмолчим немного» належить не перу Васильєва, а блогеру, який волів залишитись невідомим. Злободенний текс надихнув на створення досить похмурого відеоряду, чого варто тільки голова соліста групи Олександра Васильєва, вміщена в банку. Невільно згадуються кадри з «Футурами».