УКР

Ужгородський замок

concert_hall
Адреса
  • Ужгород вул. Капітульна, 27

Для замовлення квитків

Про локацiю

Ужгородський замок — фортифікаційна споруда в Ужгороді. Розташований поруч із центром міста, на замковій горі. Від 1947 року замок використовується як краєзнавчий музей, в якому виставленні археологічні експозиції та зібрано повні відомості про географію, тваринний та рослинний світи Закарпатської області. Але найбільшою принадою музею є сама будівля фортеці. Пам'ятка архітектури стало лишається одним з найвідвідуваніших туристичних об'єктів Ужгорода й України. У 2009 році, Ужгородський замок посів II місце у конкурсі «7 чудес Закарпаття»

Товщина захисних стін палацу сягає 10 м у висоту і 5 м у ширину. Ужгородський замок — це двоповерхова будівля, в якій знаходяться понад 40 приміщень. Найбільший зал (в минулому лицарський) розміщений на другому поверсі. Там проводилися урочисті події. Заслуговує на увагу замкова каплиця, в якій стеля розписана на релігійну тематику ще у 1857 році художником Фердинандом Видрою.

У підземеллях фортеці колись були каземати, а зараз тут діє дегустаційний зал. Можна спробувати всі види закарпатських вин і поринути в епоху середньовіччя.
На подвір’ї замку зберігся, на жаль, тільки фундамент церкви, яка була збудована ще у 14 столітті. Через жахливу пожежу вона згоріла у 1728 році. Є легенда, що саме тут спалювали відьом.

Внутрішнє подвір’я замку прикрашає не лише сад, а й міфічні статуї. Найперше впадає у вічі скульптура давньогрецького героя Геракла, на якій зображено перемогу Геракла над багатоголовим змієм. Неподалік ще одна статуя грецької міфології — провідник померлих душ Гермес. Також є цікава бронзова скульптура птаха турула (сокола), який пов’язаний із легендою про визвольну боротьбу.

Адреса: м. Ужгород, вул. Капітульна, 33.

На мапі