УКР

ВІДЛУННЯ ЄВРОБАЧЕННЯ: 5 ГОЛОВНИХ НОВИН

Країна ще не відійшла від феєричної перемоги Джамали на Євробаченні в Стокгольмі, проте українці почали вже міркувати, в якому з наших міст краще провести пісенний конкурс в наступному році, цікавитись подальшими планами нашої переможниці, обговорювати майбутні перспективи. Ми зібрали 5 головних новин.

1. Джамала отримала почесне звання Народної артистки України. На прес-конференції цю нагороду співачка прокоментувала так: «Я казала вже, що мені трішки смішно. Навіть не трішки, а смішно. Мені приємно. Дякую. Але я люблю Майкла Джексона, Уїтні Х'юстон без народних регалій. Мені здається, що музиканти й артисти по-справжньому повинні бути народними. Я маю на увазі те, що вони повинні збирати зали. Нагорода – це дуже приємно, але для мене особисто це нічого не змінить».

2. Переможниця Євробачення може виконати гімн України перед боєм Володимира Кличка з Тайсоном Ф'юрі.  Поєдинок відбудеться 9 липня в британському Манчестері. Таку пропозицію вона отримала від мера Києва Віталія Кличка. Співачка відповіла, що це було б для неї за честь.

3. Бажання приймати Євробачення-2017 виразили одразу 5 міст. Київ,  Львів, Дніпропетровськ, Херсон та Одеса готові приймати у наступному році головний музичний конкурс Європи. Також існує ініціатива проводити цю масштабну подію з розмахом – одразу в декількох містах. Тим часом в соціальних мережах «гуляють» жарти про проведення пісенного конкурсу в Ялті.

4. Пісня Джамали «1944» #1 в чарті iTunes. Тріумфаторка Євробачення обігнала таких світових зірок, як Coldplay з синглом «Up&Up» (життєрадісні британці на 2-му місці) і Adele з хітом «Hello» (на 3-й позиції у чарті). Звісно, це не може не радувати. Українській музиці бути.

5. Інтернет вибухнув каверами на композицію «1944». Цікаво, що їх назбиралося вже чимало. Причому, з різних куточків світу. Ще до Євробачення британський вуличний музикант Денні МакЕвой представив акустичний гітарний кавер на пісню українки, а далі з’явилась версія з електробітами від учасника шоу «Голос країни» і лідера гурту Red Sneakers Ескандера Іслямова, київська співачка та інтернет-блогер Jerry Heil заспівала «1944» а капела, українські музиканти Ярослав Джусь, Максим Бережнюк та Валентин Богданов із проекту Bandura Style зіграли пісню на бандурі, дудуці, дримбі, сопілці та джембе, а гурт Рваные Меха – на баяні, акордеоні та бас-баяні. Найяскравіші з них пропонуємо Вам прослухати.