УКР

Допишемо перший розділ разом із Vivienne Mort…

Нещодавні новини від інді-рок гурту Vivienne Mort шокували нас усіх: колектив оголосив перерву на невизначений час у своїй творчості. На щастя, перед паузою гурт вирушить у всеукраїнський (можливо, прощальний) тур під символічною назвою «Vivienne Mort. Fin de la première partie» (Кінець першого розділу).

Пропонуємо декілька цікавих фактів про Дану Заюшкіну та пригадаємо найвизначніші моменти дванадцятирічного творчого шляху Мортів:

Шевченківська премія 2020 оголосила номінантів на отримання нагород у різних категоріях. У номінації «Музичне мистецтво» цьогоріч представлені Дана Заюшкіна та Гліб Проців за музичний альбом «Досвід».

У 2007-му році Viviеnne Mort спробували свої сили у Національному відборі на Євробачення. Тоді гурт виконав пісню «Іній», але пройти відбір їм не вдалось.

Учасники колективу неодноразово демонстрували свою креативність та оригінальність звучання: у записі пісень та на live концертах вони часто грають на доволі незвичних музичних інструментах, зокрема металофоні, флейті сякухати, хвилі Мартено та інших.

Улюбленою книгою вокалістки Даніели є повість Джерома Селінджера «Френні і Зуї».

Даніела є авторкою композиції, написаної в якості саундтреку до повнометражної стрічки «Три з половиною». Саме ця пісня отримала нагороду «Найкращий саундтрек до повнометражного фільму» на Кіпрському міжнародному фестивалі.

Три учасника гурту, включаючи Дану, є вегетаріанцями.

Колектив випустив шість повноформатних студійників, що доволі багато для молодого гурту: Єсєнтукі LOVE (2010), Театр Pipinó (2013), Готика (2014), Filin (2015), Rósa (2016), Досвід (2018).

На порозі 2020-го онлайн-журнал про музику "СЛУХ" підвів підсумки музичних досягнень українських виконавців та сформував ТОП-50 найкращих альбомів десятиріччя, у якому VM посіли щасливе 13-те місце із альбомом «Досвід».

Нагадуємо тобі, друже, про ймовірно останню можливість почути неземне виконання твоїх улюблених пісень гурту Vivienne Mort у твоєму місті. Купуй свій квиток тут.