УКР

ВСЕ, ЩО ТИ МАЄШ ЗНАТИ ПРО КЛАУСА МАЙНЕ

Сьогодні, 25 травня, легендарний німецький вокаліст Клаус Майне відзначає свій  68-й День народження. Клаус, як відомо, вже 50 років співає в Scorpions і разом з Рудольфом Шенкером є автором більшості пісень групи, в тому числі таких хітів як «Wind of Change», «Still Loving You», «Moment Of Glory», «Rock You Like a Hurricane», «You And I», «Always Somewhere», « Send Me an Angel ». Згадуємо цікаві факти з біографії цієї культової особистості.

Народився Клаус Майне 25 травня 1948 року в  Ганновері. У віці 6 років Клаус пішов в школу, закінчив її з відзнакою в 1964 році. Батько, помітивши зацікавленість сина музикою, вирішив заохотити його захоплення, і подарував йому гітару. Незабаром вони вже влаштовували спільні домашні виступи. Особливо він загорівся музикою після того, як одного разу почув The Beatles по радіо у віці 9 років. Бітли й Елвіс Преслі, шкіряні куртки і джинси, нова хвиля музики під назвою рок-н-рол сформували музичні уподобання молодого Клауса. Перші уроки вокалу проходили з-під «голки»: вчитель колов голкою всіх, хто погано співав.

Продовжив навчання у дизайнерському коледжі в тому ж Ганновері. Отримав спеціальність декоратор, та  після навчання йому дісталась менш приваблива професія – працював водієм. І протягом усіх цих років Майн невпинно розвивав свій голос, адже ще в дитинстві він виявляв чималу пристрасть до музики.

Mushrooms – перша відома команда, в якій співав Клаус Майне. Рудольф хотів переманити Клауса до складу групи Scorpions, проте ця спроба була неуспішною. Незабаром Mushrooms розвалилися і Клаус, за іронією долі, став вокалістом групи Copernicus, яка була головним конкурентом Scorpions у Ганновері. Ця історія закінчилась тим, що Клаус Майне став голосом Scorpions. З того моменту і до цього дня біографія Клауса пов'язана з легендарним ім'ям Scorpions.

Так утворився «кістяк» групи Scorpions – Шенкер-Майни. Пізніше в нього увійде і Маттіас Ябс. Після виходу дебютника група записувала альбоми майже кожного року. Почались репетиції, перші концерти, гастролі.

Все, здавалося, йшло добре, але в 1980 році Майну раптом стало важко брати високі ноти. Голос пропав, прогнози лікарів були не втішні, здавалось, що це кінець.Почався курс тривалої реабілітації. Клаус знову міг розмовляти, але його голос, в який вже закохалось півсвіту, було втрачено. У відчаї Клаус сказав Рудольфу, щоб той шукав іншого вокаліста для скорпів. Але Шенкер не збирвся просто так здаватись. Замість цього він знайшов Майну тренера з вокалу та спеціаліста з реабілітації голосу. А вже 1982 році був записаний альбом «Blackout», де Клаус зазвучав з новою силою. А далі тільки рух до вершин. Найпрестижніші нагороди, найбільші концертні майданчики, світові турне та визнання небачених масштабів.

Невичерпна енергія Клауса знову зводила з розуму фанатів. Для американської аудиторії Scorpions з їх блискучим, відточеним «мелодійним роком» і потужним драматичним вокалом Клауса Майне стали втіленням всього найкращого в хард-року. Ось так захоплення маленького німецького хлопчика переросло у справу всього його життя.

Нагадаємо, що на нашому сайті Ви можете знайти квитки на яскраві події вашого міста: http://kasa.in.ua/