УКР

Зима у піснях українських виконавців

От і прийшла холодна, неприступна, але й разом з тим святкова та казкова пора року – зима. Хоч зиму не прийнято асоціювати з порою, що надихає людей на творчість, все-таки їй присвячено немало прекрасних музичних робіт.

Ми покопались у творчих доробках українських артистів та підготували для тебе ТОП-7 пісень про зиму. Поїхали!

1. Воплі Відоплясова «Сонячні дні»

Перший анімаційний кліп в історії Воплів. Сама пісня у жанрі «депресивної психоделії» увійшла до альбому «Файно» (2002).  «Мені часом здається, що зима назавжди. Ще так довго до літа, а я ледве терплю, але, мабуть, ця пісня позбавить мене журби за вами, сонячні дні».

2. Океан Ельзи «Там, де нас нема»

Починав Святослав Вакарчук підкорювати країну в 1998 році хітом «Там, де нас нема». У пісні простий посил, як у прислів'ї: «Добре там, де нас немає». Святослав Вакарчук написав цю пісню весною 1997 року на кораблі в Києві, де був сніг і холод, а у Львові в цей час погода була гарна. Так і вийшло, що «там, де нас нема, там не падає зима»…

3. Kozak System «Цей сніг надовго»

«Це для нас із тобою так щемко триває цей нічний, безкінечний січень», – співає у цій ліричній композиції фронтмен колективу Іван Леньо рядки знаного українського письменника та поета сучасності Сергія Жадана. І хоча й перший варіант «Снігу» вже встиг обзавестися власною когортою прихильників та, за словами учасників Kozak System, завжди відмінно сприймався публікою під час живих виступів, музиканти ніколи не відносили цю композицію до розряду «супер-хітових». І от вирішили здійснити її своєрідний «ребрендінг», подарувавши твору нове життя, та виклали результати своєї роботи на розсуд люду у всесвітню мережу. Нову версію "Снігу" разом з її радіо версією було об’єднано в двотрековий максі-сингл «Цей сніг надовго».

4. ТНМК «Гранули»

Одна з найвідоміших композицій гурту, яка безумовно ввійшла в історію української музики. Цікаво, що початкова версія пісні називалась «Березень» та мала дещо інший текст та звучання. Після трьох років та певних музичних метаморфоз учасники гурту представили хіт «Гранули» таким, яким ми його знаємо і обожнюємо.

5. Антитіла & Табула Раса «Полінезійська зима»

«Полінезійська зима» - це музичний подарунок всім слухачам та шанувальникам сучасної української музики, котрий повинен, за задумом гуртів Антитіла та Табула Раса, привнести краплину добра, тепла, затишку та кохання в серця всіх тих, кому не вистачає цього в суворі морозні зимові дні.

6. Фіолет «Зимова»

Пісню «Зимова», а згодом  і відеокліп на неї, гурт ФІОЛЕТ презентували , маючи на меті наголосити своєю музичною роботою на необхідності підтримки та любові людей навколо нас, а надто в передноворічно-різдвяні дні, коли люди стають добрішими і віддавати тепло стає легше.

Схожі статті