РУС
80 – 90

О событии

Вертеп

містерія звуку

Вік: 7+

Тривалість: 1 год 20 хв

Прем’єра: 14 січня 2023 року

Драматург – Марта Гурин, на основі тексту Сокиринського вертепу

 

Вертеп – це унікальна українська театральна форма, одна з ознак української ідентичності. Вертеп – це яскраві картини минулого та сьогодення водночас, де завжди існує віра та перемога Добра і Світла. Вертеп – це народний гумор, який рятує в важкі часи, адже по-доброму жартуючи, ми оспівуємо мужність нашої нації, що не втрачає винахідливості та хорошого настрою навіть в період небезпеки.

Кожна дія Вертепу має свою історію. За основу було взято текст Сокиринського вертепу 1774 р., який записаний в Полтавській області. Перша дія — класична різдвяна історія: народження Ісуса і розповідь про царя Ірода. Друга — написана за мотивами фольклору, який виник під час війни.

Традиційно в Україні з вертепом ходили чоловіки, проте зараз, коли чоловіки боронять країну на фронті, жінки воюють в тому числі і на культурному фронті, оберігають традиції, саме тому наш Вертеп – це лише жінки.

Художній склад

режисер – Ірина Ципіна

музичний режисер – Уляна Горбачевська

художник-постановник – Віра Задорожня

режисер з пластики – Людмила Пернепесова

асистент режисера – Богдана Бончук

Дійові особи та виконавці

Вертепники:

народна артистка України Ольга Гапа, заслужена артистка України Тетяна Максимюк, заслужена артистка України Олена Крилова, Богдана Бончук, Надія Лисак, Наталія Білан, Катерина Мусієнко, Анастасія-Марія Хавунка, Лариса Діденко, Ірина Занік, Любов Кузь, Мар’яна Кічма, Леся Шкап’як, Анна Ковтуненко.

Увага!  

Продаж квитків припиняється за 5 хв до початку вистави.  

Після третього дзвінка глядачі до залу не впускаються, а вартість квитка не повертається.  

Адміністрація залишає за собою право на заміну чи перенесення вистави.

У разі повітряної тривоги – вистава зупиняється, а всі глядачі повинні спуститися в укриття. Якщо повітряна тривога триває до 30 хв – вистава продовжується, якщо більше 30 хв – вистава переноситься, квитки залишаються дійсними.

Звертаємо Вашу увагу, що з жовтня 2018 у нашому Театрі стартував проект «Інклюзивний театр». Відтепер перегляд вистав нашого репертуару доступний людям з порушенням зору — для них передбачена послуга аудіодискрипції (коментування вистави через приймачі з навушниками). Скористатися нею можна заздалегідь зателефонувавши у касу. Також у глядацькій залі передбачені спеціальні сидіння для людей з порушенням опорно-рухового апарату, що користуються візком.

Рекомендуем