РУС

Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької

concert_hall
Адрес
  • Львів пр. Свободи, 28

Для заказа билетов

Афиша

О локации

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької розташований в історичному центрі міста на проспекті Свободи, 28 та названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Одна з найвизначніших споруд Львова, збудованих наприкінці періоду, який в історії архітектури характеризується як «історизм», або «еклектика». Ретельно опрацьовані і декоровані усі фасади, а не лише головний, оскільки споруда не входить у жодну лінійну забудову і має достатньо добрий круговий огляд.

При вході розташовані дванадцять живописних полотен, камеї вздовж фризу, які уособлюють Страждання, Самопожертву, Волю, Радість, Смуток, Красу, Музику і Танець.

Зала глядачів чотириярусна, у плані має форму ліри (22,5 * 18,5 м). Має 44 ложі і розрахована на 1000 осіб. Залу декоровано не тільки розписами і скульптурами, а й чудовою ліпниною. У театрі є три балкони, кожен із яких унікальний. Увагу привертає плафон на стелі, що складається з 10 секторів із зображеннями Грації, Музики, Танцю, Критики, Драми, Натхнення, Вакханалії, Цноти, Ілюзії, Правди.

Окрасою є декоративна завіса «Парнас», яку опускають із нагоди прем'єр та урочистих подій. На ній зображено алегоричні фігури міфічних богів.

«Сліпих» і «глухих» місць немає.  В кінці 2013 року будівля обладнана спеціальною підйомною платформою, яка уможливлює самостійне відвідування опери людьми в інвалідних візках.

Адреса: м. Львів, проспект Свободи, 28.

На карте