РУС

КИЇВ СКАЗАВ: «КУ!»

10 червня на сцені «Stereo Plaza» харківський дует 5'nizza презентував перший за 12 років альбом. kasa.in.ua побувала на концерті і спішить поділитись своїми враженнями.

Ніщо не приносить стільки радості, як реюніон улюбленої групи після довгої паузи, та ще й скріплений новим альбомом. Це стало логічним продовженням всього розпочатого групою 5'nizza в далекому 2000-му. Тільки тепер у музикантів за спиною – серйозний життєвий і творчий досвід, помножений на сольні кар'єри, які Бабкін і Запорожець успішно зробили, розійшовшись на 7 років. Радує, що  5'nizza  зібралась не ностальгії заради, і київський концерт цьому чи не найкращий доказ.

Заходиш у «Stereo Plaza» і одразу нариваєшся на стьоб. Звучить головна тема фільму «Кін-дза-дза», яка одразу відсилає до назви альбому і ніби натякає на лейтмотив вечора. Здається, що вона ось-ось обірветься і почнеться дійство, але ні. Трохи промаринувавши публіку, дует з’являється на сцені під акорди заголовної пісні альбому «Ку». Група набирає темп і мчить без зупинки: «Ямайка», «Опана», «Вверх», «Вітаємо».

Бабкін кривляється, скаче з гітарою у дурнуватій шапочці і смугастому костюмі, Сан прокачує зал своїм «чорним» вокалом і забуває слова пісень. «Як у старі добрі часи», – скажете ви. Братство, зрощене на таких нетлінках, як  «Солдат», «Солнце», «Ты кидал» і «Натяни», на подив, із захватом зустрічає нові пісні.

Публіка рве легені, підспівуючи «Митю», «Самолет», «Життя», «Але» та скандуючи «пят-ни-ца» у перервах між піснями. Крізь цю метушню, імпровізації, дивні жарти, крізь ці буфонадні і абсурдні нашарування, просочується проста істина, яка витісняє занудство і зневіру. Проте, ключовим моментом тут залишається вміння випромінювати світло і генерувати таку кількість позитивної енергії, яка здатна зірвати темну завісу, як це музиканти роблять на «Настоящем» і «Почему».

«Я не той» і «Нева» на біс – прекраснішого фіналу годі й бажати. Здавалося, що, якби була можливість зупинити час, то  5'nizza не покинула б столицю, балувала зал музикою, а глядачі віддано підспівували і танцювали, і всі були б безмірно щасливі. Адже 5'nizza – це торжество «справжнього» посеред брутальної буденності.

Фотограф - Анастасія Єрмолаєва