УКР

Фестиваль органної музики. Ґейл АРЧЕР

15 серпня 2019 | 18:30

Про подію

Ґейл АРЧЕР на Фестивалі органної музики у Чернівцях

15 СЕРПНЯ у залі органної та камерної музики у рамках фестивалю ОРГАННОЇ музики присвяченого 28-й річниці Незалежності України     

Ґейл АРЧЕР (орган США) – одна з найвидатніших американських органісток поєднує виконавську концертну практику з просвітницькою та педагогічною роботою. Поруч із майстерним володінням органом, вона виступає в ролі хормейстера та лектора, створює цілі цикли тематичних програм. У США з тріумфом пройшли серії органних концертів Ґейл Арчер «Бах: трансцендентний геній», «Американська ідилія», «Російська подорож», «Угорська рапсодія. Франц Ліст», «Орфей Амстердаму. Я. П. Свелінк і його учні», а також – «Органна творчість жінок-композиторів».

У репертуарі Ґейл Арчер музика від 17 до 21 століття, яку вона з успіхом записує на СD і навіть була номінована до найпочеснішої нагороди у світі музики – премії GRAMMY. Особливе місце в її творчому доробку займає творчість Олів’є Мессіана. Вона записала усі без винятку органні твори композитора, а її програма до 100-ліття з дня народження французького класика 20 ст. була визнана Нью-Йоркським видавництвом “Time Out” як «Найкраща у 2008 році».

Ґейл Арчер неодноразово гастролювала у різних країна Європи, в Польщі, Україні, Росії та по цілому Сибіру. Систематично виступає на Україні, її радо чекають міста Чернівці, Львів, Луцьк, Рівне. Цього року американська органістка підготувала для концертного турне цілу програму з органних творів українських композиторів і записала їх на CD. Нова тематична програма Ґейл Арчер «Україна і США – партнери за органом» – це ще один крок до зближення між нашими народами.

Рекомендуємо