УКР

ПОДОРОЖ АЛІСИ ДО ШВЕЙЦАРІЇ

04 жовтня 2018 | 19:00

Про подію

Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка презентує:

Спільний проєкт театру та Goethe-Institut в Україні!

 

 ВПЕРШЕ БУДЕМО ГОВОРИТИ НА ДОРОСЛІ ТЕМИ у виставі

«ПОДОРОЖ АЛІСИ ДО ШВЕЙЦАРІЇ»
(ВИСТАВА ВПЕРШЕ ГРАЄТЬСЯ НА ФЕСТИВАЛЬНІЙ СЦЕНІ!)

 

 

«Подорож Аліси до Швейцарії» - п’єса сучасного драматурга, прозаїка, театрального діяча Лукаса Берфуса (нар. у 1971 році, Швейцарія), одного із найвідоміших німецькомовних авторів, чиї твори із успіхом представлені у багатьох країнах світу, а сам письменник є лауреатом численних міжнародних літературних, культурних та мистецьких премій.

Назва п’єси «Подорож Аліси до Швейцарії» у читача, глядача не може не викликати асоціації із загальновідомою казкою Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес» або «Аліса у задзеркаллі». Проте, якщо у Керрола маленька героїня через яскраву парадоксальну метафору пізнає, відкриває новий для себе світ дорослих, Аліса Берфуса стоїть на межі іншої сторони задзеркалля – поступового переходу туди, звідки немає вороття.

Сюжет п’єси – це декілька днів з життя смертельно хворої героїні на ім’я Аліса, яка, пройшовши всі кола пекла: самотності, зневіри, нерозуміння, болю та відчаю – мандрує до Швейцарії за єдиним порятунком – евтаназією. В подорожі її супроводжуватимуть дивовижні персонажі, які долучені до найвищого з таїнств – права на людське існування. Кожен з них має своє персональне, і як йому здається, найвірніше ставлення до розуміння сенсу буття і поняття високої гуманності. І кожного з них по-різному розкриває ця звабливість легкого вибору між життям та смертю.

Автор торкається такої надскладної і, певною мірою, такої спокусливої для багатьох, хто пережив фізичні та моральні муки, проблеми, як евтаназія. Чи має право людина свідомо зробити свій власний вибір між життям, що сповнене страждань, приниження, улесливої брехні, фантомної віри, докорів сумління, нав’язливої опіки близьких і свободою миттєвого звільнення, поверненням майже зниклої гідності, власного «я», а також звільнення оточуючих від довготривалої брехні «во благо», підтримання життя, що по краплині щезає хвилина за хвилиною.

Дозвіл на публічний показ надано Hartmann & Stauffacher Verlag.

У ролях:

ГУСТАВ ШТОРМ – Калантай Сергій;

АЛІСА ГАЛЛО - Заслужена артистка України  Міхіна Тетяна;

ЛОТТЕ ГАЛЛО - Народна артистка України  Смородіна Людмила;

ЕВА - Косолапова Світлана;

ВАЛЬТЕР - Заслужений артист України Печериця Олександр;

ДЖОН - Заслужений артист України Логінов Олександр;

Виставу веде – засл. працівник культури України Віра Алименко;

Вік:  18+.

Тривалість – 2 години без антракту.

Рекомендуємо