УКР
Enter Shikari

Enter Shikari

ENTER SHIKARI: історія, успіх та творчі експерименти

ENTER SHIKARI – британський пост-хардкор гурт, один з основоположників електронікору. У творчому доробку музикантів є п’ять студійних альбомів. Учасники багатьох провідних європейських та українських open-air фестивалів.

Початок та перші старти

В 1999 році утворився гурт «Hybryd», який заснували вокаліст та гітарист Рау Рейнольдс, басист Кріс Баттен та драмер Роб Рольф. У 2002 році хлопці випустили міні-альбом, що отримав назву «Commit No Nuisance», але через рік після приходу в гурт ще одного гітариста Ліама «Рорі» Клевлоу музиканти змінили назву гурту, і стали називатися «Enter Shikari», а Рау Рейнольдс зосередився на вокалі та синтезаторних партіях. Приводом для назви гурту   послужив човен, який був у дядька вокаліста та називався «shikari».

У серпні 2006 року музиканти випустили відеокліп до композиції «Mothership», та випустили сингл, який містив перезаписані версії композицій «Sorry You’re Not a Winner» та «OK Time for Plan B» з міні-альбому «Commit No Nuisance».

Наступний сингл «Enter Shikari» під назвою «Anything Can Happen in the Next Half Hour»побачив світ 5 березня 2007 року, а згодом, 19 марта 2007 року британці випустили дебютний альбом «Take to the Skies», який досягнув четвертої сходинки в британському хіт-параді «UK Albums Chart». До 2007 року «Enter Shikari» дали понад 500 концертів, зокрема виступили на фестивалі «Download», а 14 травня 2007 року музиканти вирушили у свій перший тур Північною Америкою, після якого були ще три тури континентом.

Шлях до успіху

15 червня 2009 року музиканти випустили свою другу платівку, яка отримала назву «Common Dreads» та зайняла 16 позицію на «UK Albums Chart».

 У червні 2011 року «Enter Shikari» гурт підписав контракт з Hopes Records у та вирушив у Vans Warped Tour, який охоплював міста США, Австралії, Канади та Європи. В середині 2011 року гурт випустив сингл під назвою «Quelle Surprise», а згодом за ним вийшли композиції «Sssnakepit», «Gandhi Mate, Gandhi», які потрапили до третього альбому «A flash Flood of Colour», реліз якого відбувся 16 січня 2012 року. Одразу ж після випуску платівки гурт відіграв три концерти в містах рідної Британії. В кінці першого тижня після виходу платівка досягла 4 позиції в британських хіт-парадах.

Влітку 2012 року на церемонії премії «Kerrang! Awards» гурт отримав нагороду «Вest Band Live». Також гурт номінувався на кращий альбом, але тоді «Enter Shikari» обійшли американські рокери «Mastadon».

В листопаді 2012 року гурт анонсував випуск свого власного пива «Sssnakepit», яке продавалося під час туру «A Flash Flood Of Christmas» по Великобританії.

19 січня 2015 року музиканти випустили четвертий студійний альбом під назвою «The Mindsweep»  та до якого потрапили сингли «The Last Garrison» та «Anaesthetist».

31 липня 2017 року в гурту вийшов відеокліп на композицію «Live Outside», а згодом, 13 вересня 2017 року музиканти записали другий сингл та презентували відеокліп «Rabble Rouser». А 22 вересня 2017 року відбувся реліз п’ятої платівки пост-хардкорщиків, яку назвали «The Spark». Альбом  записували на лейблах Ambrus Reality та PIAS Recordings. У листопаді 2017 року гурт відіграв тур на підтримку нового альбому, в рамках якого виступив у Великобританії та країнах Європи.

Нещодавно музиканти повідомили про вихід нової платівки «Nothing is true & Everything is Possible», а реліз його запланований на 17 квітня 2020 року.

Історія в іменах та цифрах

Склад гурту «Enter Shikari» не змінювався та зараз до його складу входять:

  • Раутон «Рау» Рейнольдс;
  • Ліам Джерард Клевлоу;
  • Кріс Баттен;
  • Роб Рольф.

За час свого існування музикант випустив п’ять студійних альбомів:

  • «Take to the Skies» (2007);
  • «Common Dreads» (2009);
  • «A Flash Flood of Colour» (2012);
  • «The Mindsweep» (2015);
  • «The Spark» (2017).