УКР

Барвінський. Право на особисте

25 лютого 2024 | 17:00
300

Про подію

Барвінський. Право на особисте
Вистава-концерт до 135-ліття з Дня народження Василя Барвінського
 
Дванадцять солоспівів Василя
Барвінського несуть нам наше
одвічне скучання за невимовним...
сам тон Людяності у цей сповнений хаосу час.
Художник, Воїн
краси - і тоді, і тепер - дозволяє
нам бути собою, стати
в своїй любові і слідувати
за своєю вірою, і розмовляти
з цілим світом про найпотаємніше і
найголовніше, і ПЕРЕМАГАТИ
 
Діють:
Наталія ПОЛОВИНКА - спів
Йожеф ЄРМІНЬ - фортепіано
Марта БУРА - скрипка
 
Режисер: Наталія Половинка
Робота з текстом - Сергій Ковалевич
Світло - Богдан Дворник
Відеопроекція - Андрій Мавдрик
 
«Василь Барвінський - з велетнів. Вони - Сковорода, Шевченко, Леся Українка, Барвінський, Стус... - досі в своїм краю не пізнані.
Ця робота - мій простий людський уклін вдячності. За науку шляхетності.
Воїни цієї землі, служителі і оборонці Любові, залишаються беззахисними - і перемагають.
Дванадцять солоспівів чинять Учту і ми причащаємося Бога-України-себе самих».
Наталія Половинка, автор проекту
 
Наталія ПОЛОВИНКА - українська співачка, актриса театру і кіно, режисер, педагог. Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка, Заслужена артистка України. Засобами театру та музики творить унікальну художню територію проявлення пісні як категорії життя, духовної категорії. Представник традиційного співу у всіх його жанрах: давні духовні напіви України, традиційна українська пісня, канти, псальми, український класичний романс; виконавиця класичної музики та сучасної академічної музики В. Сільвестрова, А. Загайкевич, В. Полєвої, Б. Фроляк та ін.
Навчалась у Львівській національній музичній академіії ім. М. Лисенка, в класі професора Марії Тарнавецької; театру - у видатного театрального режисера Єжи Гротовського в Центрі Є. Гротовського в Понтедері, Італії, та в Майстрів театру: КЛІМ (Володимир Клименко), Сергій Ковалевич.
 
Йожеф ЄРМІНЬ - піаніст, народився у 1960 році в Ужгороді, навчався у Львівській консерваторії ім. М. В. Лисенка (клас М. Крушельницької).
Завідує кафедрою спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка. Як соліст, камераліст та акомпаніатор охоплює репертуаром музику від бароко до сучасності. Виступав в Україні, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США і Канаді. Останнім часом все більше зосереджується на інтерпретації музики ХХ століття.
Лауреат премії ім. Ревуцького за пропагування сучасної музики в Україні (1993), премії С. Людкевича, заслужений артист України.

Рекомендуємо